Únava, vyčerpanosť a príčiny

Ste unavení a vyčerpaní ? ? ? Nájdite príčinu !

Ste unavení, vyčerpaní, bez energie, často zlostní a frustrovaní ? Že je to normálne a je to jarná únava ? ? ? „Figu“, o Vašu pozornosť sa môže hlásiť aj Vaša pečeň ❣

Začalo sa obdobie, kedy sa ťažkosti s našou pečenou prejavujú najviac. Toto obdobie trvá približne od polovice februára do polovice mája, z rôznych oblastí alternatívnej medicíny.

Všetky časti nášho tela majú svoju funkciu. Bez niektorých, pokiaľ sú preťažené, oslabené, čiastočné funkčné alebo nám už chýbajú (napr. žlčník, slepé črevo…) MÔŽEME PREŽIŤ…. Pečeň však medzi nich nepatrí…

únava, vyčerpanosť, frustrácia, zlosť, hnev, rozčulovanie sa, príčiny, dôvody, pečeň, žlčník, uzdrav sa, nabi sa energiou

დ  Pečeň riadi vnútornú priechodnosť. Umožňujú nášmu telu a všetkým orgánom, aby fungovali správne a plnili svoju funkciu.

დ  Pečeň je základným orgánom, od ktorého sa odvíja dobré fungovanie ostatných. ktorý okrem iného zbavuje telo toxických a jedovatých látok každého druhu.

დ  Pečeň vykonáva svoju funkciu len do tej doby, pokiaľ sú ich bunky zdravé. Príznaky ochorení pečene sú v klasickej medicíne obvykle zistené až v pokročilom štádiu, preto je dôležité tomu predchádzať alebo spozorovať a liečiť prvé príznaky.

únava, vyčerpanosť, frustrácia, zlosť, hnev, rozčulovanie sa, príčiny, dôvody, pečeň, žlčník, uzdrav sa, nabi sa energiou

Množstvo ľudí vôbec nevníma, že má ťažkosti s ťažkosti s pečeňou. Pečeň nebolí, tak nás nemôže včas upozorniť na svoje postupné oslabovanie…ale stačí ak si všimneme príznaky preťaženej, oslabenej pečene.

Myslíte si, že Vás sa to netýka ? Skúste si odpovedať na tieto otázky:

❣ Trpíte často únavou ?

❣  Máte problémy so spánkom ? Budíte sa v noci ? Alebo nemôžete zaspať ?

❣  Máte kožné ťažkosti ? Vrátane akné, ekzémov, lupienky a pigmentových škvŕn ?

❣ Máte problémy s očami ?

❣ A čo Vaše vlasy ? Sú suché a/alebo lámavé ?

❣  Cítite často bolesti v oblasti krčnej chrbtice ?

❣  Máte problémy s kĺbami alebo bedrami ?

❣  Priberáte v oblasti brucha alebo máte ťažkosti s cieleným chudnutím ?

únava, vyčerpanosť, frustrácia, zlosť, hnev, rozčulovanie sa, príčiny, dôvody, pečeň, žlčník, uzdrav sa, nabi sa energiou

❣  Cítite opakované bolesti hlavy v oblasti spánkov, v niektorých prípadoch aj v oblasti čela ?

❣  Máte unavenú a „mdlú“ pleť ?

❣  Trpíte bolesťami kolien ?

❣ Máte biele zatvrdnuté „guličky“ na tvári,napr. pri očiach, medzi obočím…. ?

❣  Nadmerne Vám šedivejú vlasy ?

❣ Máte tráviace problémy, ktoré si neviete vysvetliť ?

príznaky oslabenej, preťaženej pečene, diagnostika podľa tváre, diagnostika podľa tradičnej čínskej medicíny

Ak ste odpovedali na viac ako 2 otázky áno, môže byť príčina Vašich ťažkostí v pečeni. Ak si niektorí myslíte, že to v dnešnej dobe modernej medicíny nie je možné, lebo máte pečeňové testy v poriadku, tak Vás vyvediem z omylu…

napríklad aj ja som mala kedysi zápalové markery v norme, hoci som mala akútny zápal slepého čreva… Lekári mi to nedokázali vysvetliť… podobne tomu bolo,  aj pri pečeňových testoch, ktoré som mala „v norme“, hoci som sa cítila zle, neustále unavená, vyčerpaná, často podráždená, zlostná, so zlým spánkom… Po úprave stravy vhodnej pri pečeňových ťažkostiach a ďalšej podpore, sa moje ťažkosti stratili…Pravdu-povediac, nechápala som ako som mohla tak dlho vôbec fungovať v takom stave.

Aj Vám sa niekedy stalo, že sa niekto na Vás pozrel a vedel ťažkosti, ktoré máte ? Bez toho, aby čokoľvek o Vás vedel ?

Mne áno, bolo to presne vtedy, keď som sa začala venovať alternatívnej medicíne. V čase, keď 25 ročná liečba klasickými lekármi, vedou a súčasnou medicínou bola neúspešná, bez zistenia skutočnej príčiny, s narastajúcimi diagnózami a pribúdajúcimi vedľajšími účinkami liekov.

Ďalej skúsení odborníci dokážu pečeňové a iné ťažkosti diagnostikovať aj z očí, pri pečeni je to z pravého oka, tzv. IRIS diagnostika.

Pýtate sa prečo práve pečeň ?

Naša pečeň nikdy nebola toľko vystavená škodlivým vplyvom ako v posledných rokoch…

Jedným z dôvodov je, že…

დ  musí spracovávať chemické látky zo stravy, akými sú stabilizátory, farbivá, arómy a ďalšie látky, aby nám potraviny viac chutili, voňali, mali dlhú trvanlivosť…

დ   pesticídy a iné látky, ktorými sú postrekované obilniny, zelenina, ovocie…

დ   vzduch, ktorý dýchame vplyvom znečisteného životného prostredia, vrátane ťažkých kovov z ovzdušia,

დ  stres, strach, vysoké pracovné a životné tempo,

დ  nedostatok regenerácie a odpočinku,

დ  nevhodné riešenie stresových situácií (alkohol, lieky, cigarety…),

დ  práca s chemikáliami (vrátane tých pri DNEŠNEJ DOBE bežných čistiacich prostriedkoch)

škodlivé vplyvy ovzdušia, stravy, potravín, pesticídov

Dokáže sa naše telo uzdraviť bez lekára ?  Prečo sa to ľuďom nedarí  ? ? ? 

Všetci ľudia majú vraj schopnosť uzdraviť sa a udržať sa v zdraví. Naše telo má údajne neuveriteľné samo-liečiteľné schopnosti…

Prečo sa to teda ľudom nedarí ? Prečo sú chorí aj stále mladší a mladší ľudia? Prečo sa to ľuďom nedarí, hoci navštevujú lekárov a užívajú lieky ? Pretože nepristupujú k svojmu životu celostne…

Celostný prístup znamená hľadať príčiny v tele, mysli a aj duše.

Nie je náhoda, kde, ako a v akom tele ste sa narodili, čo prežívame, v akých situáciach sa často opakovane nachádzame, aké bolesti a zdravotné ťažkosti máme….

Naše telo upozorňuje našu myseľ, aby si niečo všimla a začala so zmenou. Zmenou celostnou, fyzickou aj psychickou. Je to tak dokonale zariadené, až niekedy z toho behá mráz po chrbte….

Čo znamená celostný prístup ? ? ?

Pokiaľ vieme, že sme často unavení, bez energie, vyčerpaní, máme problémy so spánkom, horší sa nám zrak, sme ztuhnutí, bolí nás hlava, krčná chrbtica, svaly, kĺby, tak nám nemôžeme liečiť LEN zmenou myslenia.

Naopak, ak vieme, že sme prehnane zásadití, často sa rozčúlime, sme naštvaní ako býci v aréne…tak nestačí dať si LEN očistu pečene s jedlom, pôstom, detoxom….
Je potrebné to urobiť SPOLU…ale HLAVNE…je potrebné chápať prečo sa takto moja duša má. Čo rieši ? ?   ? Aké výzvy prekonáva ? ? ? Aká je jej úloha pre tento život….aké to má celé všetko zmysel.

Pečeň je biochemická továreň s najväčšou regeneračnou schopnosťou v tele a žlčník je často pomenovaný dirigentom všetkých ostatných orgánov, pretože ovplyvňuje celý tráviaci trakt. Stav našej pečene je priamo úmerný nášmu pohľadu na svet a stav žlčník ukazuje na našu duševnú spokojnosť.

celostné zdravie, telo, myseľ, duša

Je možné pečeň ovplyvniť stravou ?

Každý človek je jedinečný, unikátny, originál, má špecifické ťažkosti, choroby, genetiku…Preto aj pri úprave stravy je potrebné prispôsobiť stravu človeka týmto faktorom. Žiadna super, originálna, „zázračná“, diéta, detox, typ stravovania nie je vhodná pre každého rovnako. Existuje však niekoľko zásad, ktoré môžeme uplatniť pre väčšinu ľudí (bez závažných alebo chronických ochorení a ťažkostí).

V dobe očisty,   detoxu pečene je potrebné zo stravy vylúčiť potraviny živočíšneho pôvodu (mäso, šunky, mäsové výrobky, živočíšne maslá, vajcia, syry, mlieko a mliečne výrobky), jedlá pripravené na tuku, alkohol, kávu, priemyselne pripravované pokrmy (tzv. polotovary), ktoré obsahujú chemické stabilizátory a iné konzervanty. 

Pre tých, ktorí si bez mäsa nevedia predstaviť život, skúste spotrebu výrazne obmedziť.

Vhodné je zaradiť niekoľko druhov ovocia a zeleniny, ktoré výrazne podporujú pečeň (napr. špenát a iná listová zelenina, stonkový zeler, zelená špargľa, uhorka, jarná cibuľka, cvikla, jablká, ďatle, figy, čučoriedky  a mnohé ďalšie).

pečeň, detox, strava pri poruchách pečene, uzdrav sa, vylieč sa

Recept na ľahkú, chutnú a zdravú polievku pre pečeň nájdete aj na našej stránke tu.

výživná polievka, polievka na zdravie, polievka bez múky, polievka bez lepku, polievka bez laktózy, ľahká polievka, rýchla polievka

Prečo sme vlastne zdravotne na tom tak ako sme ?

Má vôbec význam nejaký detox ?

Ako to vlastne funguje ?

Viac informácií nájdete tu.

Existuje neskutočne veľa „zaručených“ kúr, detoxu, očíst… Jedným z najväčších a v súčasnosti najviac obľúbených je Záchrana pečene od Anthonyho Williama (Medical medium), ktorý má niekoľko miliónov sledovateľov nielen na sociálnych sieťach, a pečeni vo svojich knihách venoval viac ako 400 strán.

Mám s tou kúrou osobné skúsenosti, mnohým môže pomôcť, ale dovolím si tvrdiť, že nečakajte všetci zázraky na počkanie ak sa vrátite k návykom, ktoré Vás ničia…

Buďte opatrní na obrovské množstvo zeleniny a ovocia, ktoré nie každý dokáže stráviť. Napríklad tí, ktorí majú tráviace ťažkosti alebo nemajú žlčník.

Z praktických skúseností Vám odporúčam: Vždy konajte alebo sa poraďte s ohľadom na Vaše individuálne ťažkosti, okolnosti prirodzene, nie všeobecne, univerzálne. Neuváženou diétou, očistou, detoxom si v mnohých prípadoch môžete uškodiť.

detox pečene, očista pečene, podpora pčene, strava pri únave, vyčerpaní, jarná únava a strava

Detox, očistu organizmu môžeme podporiť kúpeľom v harmančeku alebo žihľave.

Jedným z najlepších prostriedkov na ukľudnenie a regeneráciu pečene je pre mnohých turistika. Tá nás totiž zastaví alebo aspoň spomalí v životnom tempe a poskytne nám možnosť ukľudnenia myšlienok, dopraje nám pocit, že život je krásny a je úžasné ho žiť, hoci máme ťažkosti. 

turistika a zdravie, zdravie a relax, celostné zdravie, príčiny chorôb a ťažkostí

O duševnej príčine pečeňových ťažkostí sa dočítate tu.

problémy s pečeňou, ťažkosti s pečeňou, psychické príčiny, duševné príčiny

O psychickej liečbe našej pečene sa dočítate tu.

psychika, liečba, pečeň, ako vyliečiť ťažkosti, ochorenia pečene

Aká je vhodná prírodná podpora pre našu pečeň ?

L-arginín, L-cysteín, L-ornithín, methionín a L-karnitín sú  aminokyseliny, ktoré  sú nenahraditeľné napríklad pri ochrane a aj záchrane pečene.  Viac o ich účinkoch si môžete prečítať tu.

Ostropestrec mariánsky (Silybum marianum) je liečivá rastlina, ktorá výborne doplňuje vyššie uvedené účinky aminokyselín a ďalších látok.

Ostropestrec mariánsky podporuje zdravie pečene, prispieva k detoxikácii pečene, pomáha chrániť pečeňové bunky pred oxidačným stresom, pomáha aj podporovať trávenie a čistenie tela. 

Posilňuje imunitný systém, hlavne pri ťažkých operáciách, priaznivo pôsobí pri cukrovke, alergiách a komplikáciách chorôb žlčníka. Všetky tieto látky priaznivo pôsobia nielen na pečeň, ale pozitívne ovplyvňujú celý organizmus, hlavne vtedy, keď sa k nim pridá vitamín C. Ten zabraňuje oxidácii ostatných látok.

ostropestrec mariánsky, pečeň a únava, účinky a liečba

Najlepšie by bolo z nášho okolia vylúčiť všetky škodlivé látky pre pečeň, ale to je v súčasnej dobe nemožné (napr. kvalitou ovzdušia, vody, látok v pracích, umývacích prostriedkoch….) Zostáva nám preto len možnosť pokúsiť sa zmierniť ich škodlivé účinky a podporiť očistnú funkciu pečene.

Do tohoto procesu môžeme zapojiť všetky vyššie uvedené látky, ktoré pečeni poskytujú KOMPLEXNÚ OCHRANU

Predstavuje pomoc aj pre tých, ktoré užívajú lieky, konzumujú zvýšené množstvo alkoholu, aktívne fajčia a v prípade ochorení a ťažkostí s pečeňou.

únava, vyčerpanosť, frustrácia, zlosť, hnev, rozčulovanie sa, príčiny, dôvody, pečeň, žlčník, uzdrav sa, nabi sa energiou

Zdroj o uvedených látkach: Nutritional Freedom Association

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *