psychika, liečba, pečeň, ako vyliečiť ťažkosti, ochorenia pečene
psychika, liečba, pečeň, ako vyliečiť ťažkosti, ochorenia pečene

Ste často zlostní, nahnevaní, frustrovaní, nespokojní, zatvrdnutí ľahko sa rozčúlite ? 

Chcete vedieť čo je potrebné si uvedomiť, ak sa chcete upokojiť a uzdraviť svoju pečeň a žlčník ?

Na úplnom začiatku Vašej cesty za uzdravením si skúste uvedomiť a prijať nasledovné:

1. VŠETKO ČO SA MI DEJE, JE PRE MOJE DOBRO

Toto vedomie je základ spokojnosti. Ľahko sa to hovorí, ale horšie sa to robí. Hlavne vtedy, keď sa deje niečo, čo sa nám vôbec nepáči. Poznáme to všetci… Ráno zaspíme, cestou sa nám šmykne, prídeme neskoro do práce…nestihneme ísť ani na obed a zabudneme kúpiť podstatné veci, ktoré sme potrebovali na prípravu večere. Stratíme v uponáhľaní doklady, zavolá nám učiteľka nášho dieťaťa, sťažuje sa a pozve nás na diskusiu. Muž nám oznámi, že bohužiaľ ani z tohto víkendu, ktorý sme mali spolu stráviť, nebude nič, musí ísť do práce.V našej práci nám oznámia, že na zvýšenie platu môžeme zabudnúť, práve naopak, ak chcú ponechať pozíciu musia pristúpiť k zníženiu platu alebo dať výpoveď….a do toho sa opäť cítime slabí, vyčerpaní, unavení a frustrovaní…

A takto môžeme pokračovať, každý máme takýchto situácií za sebou naozaj veľa. Spomínate si na pocity, ktoré ste pri tom mali ? Ako ste sa cítili ? Čo bolo na prvom mieste, čo Vás „prepadlo“ ? Áno, samozrejme, HNEV !!!!!!

Hnev a zlosť na seba, na druhých, na situáciu, na okolnosti.

Uvedomte a zapamätajte si, že všetko, čo sa nedeje tak, ako si ja prajem, je pre moje dobro !

príčiny, následky, všetko čo sa deje sa deje pre naše dobro

2.  ŽIADNA SITUÁCIA NIE JE DOBRÁ ALEBO ZLÁ, IDE LEN O MÔJ UHOL POHĽADU, AKO SA NA TO DÍVAM !

Veríte tomu ? Niekomu sa niečo stane a on sa nenormálne rozčuľuje…. Dívate sa na neho prekvapene a zdá sa Vám to ako zanedbateľná maličkosť alebo hlúposť ??? Áno ? Presne takto je to aj s Vašimi nepríjemnosťami. Druhým ľudom sa Vaše problémy zdajú byť malicherné.

Vedzte, že čokoľvek i to najnepríjemnejšie, je vždy pre Vaše dobro. Aj to, keď sa veci nedejú, ako si plánujete a prajete, je to pre Vaše dobro….hoci to momentálne nevidíte a nechápete. Máte právo mať hnev a byť rozčúlení, ale je potrebné to dostať zo seba von, psychicky i fyzicky. Skúste si nájsť „pomôcky, ktoré Vám pomôžu zmeniť uhol pohľadu na Vašu nepríjemnú situáciu.

Napríklad ?

Zdá sa Vám, že by Váš materiálny život mohol byť lepší ? Ste frustrovaní z Vašej súčasnej situácie ? Zdravotnej, partnerskej, rodičovskej alebo finančnej situácie ?

Poznám partnerov, ktorí vedľa seba žijú celý život, údajne kvôli deťom, z pohodlnosti, nechce sa im riešiť rozvod, a začínať inde odznova… netaja sa tým, že žiadna láska medzi nimi nie je…. Kedykoľvek som v partnerstve v nepohode, spomeniem si na nich a viem, že sa milujeme a všetko ostatné sú blbosti a zvládneme to
J

Mám kamarátku, resp. Známu, ktorej prítomnosť nevyhľadávam. Jednoducho preto, že nedokáže takmer nič iné rozprávať, len aké má problémy, s kým má aké trápenia, kde ju čo a ako dlho bolí, čoho sa bojí a ako ju všetko rozčuľuje. Keď ju takto vidím, tak viem, že k podobnému obviňovaniu celého sveta sa nechcem „uchýliť“, ale vnímať to dobré, za čo dokážeme byť vďační.

smútok, frustrácia, všetko zlé je na niečo dobré

Svoj hnev a zlosť je však potrebné dostať zo seba aj fyzicky, napríklad behaním, rýchlou chôdzou, boxovaním alebo turistikou. Táto fyzická aktivita by Vás mala baviť  a hoci by mala byť fyzicky namáhavá, psychicky by ste sa mali cítiť odreagovaní.

turistika, fyzická aktivita a zdravie

3. ZVERTE SA DRUHÝM

Druhí ľudia sú v našich životoch tréneri. Na jednej strane nám svojim správaním pripravujú situácie, do ktorých sa potrebujeme dostať…zdieľajú nám nepríjemné správy osobne, osočujú nás, kričia, odsudzujú, nechcú počuť nás názor a nenechajú si nič vysvetliť. Alebo o nás hovoria nepravdivé informácie, svoje dohady našim blízkym, známym, susedom, len aby nám uškodili. Týmto nás dostávajú do situácií, ku ktorým sa mi sami musíme postaviť. Najskôr si uvedomiť, z akého dôvodu to práve „ja“ potrebujem, čo mi na tom prekáža, rozčuľuje, či to nie je zrkadlo nášho správania, podvedomia… následne to v sebe spracovať, hodiť za hlavu alebo naopak postaviť sa tejto situácii.

Ďalšou formou tréningu druhých je tréning našich „blízkych“, ktorí sú naši priatelia, rodina a majú nás radi. Sú to ľudia pripravení nás vypočuť, pripravení nám poradiť, pomôcť uľaviť od toho, čo nás ťaží.

hadky, hadanie, krik, hnev a zdravie

Dokázať dostať zo seba to, čo ma bolí a rozčuľuje, povedať to druhému človeku, je rovnako potrebný spôsob ventilácie ako fyzicky beh alebo boxovanie. Pre niekoho však môže byť to môže byť ťažšie, pretože boxovaciemu vrecu je jedno, akým spôsobom do neho búšime, nášmu priateľovi ale nie. Na neho by sme nemali agresívne kričať, mlátiť hlava, „nehlava“, musíme nájsť spôsob, ako vyjadriť, čo mi vadí, ale neublížiť mu svojimi slovami

Stalo sa Vám, že keď ste sa vyrozprávali svojmu blízkemu, on začal veci komentovať, ale vy ste už v podstate žiadny komentár nepotrebovali ? Dokonca ste sa dostali do fázy, kedy ste už žiadne rady vlastne ani počuť nechceli, lebo v tej chvíli pre Vás potrebné už neboli 

rozhovor, komunikácia a zdravie

PRESNE TAK ! ! ! Často sa nezverujeme druhým preto, aby sme od nich získali radu, ale mnohokrát preto, aby sme to nepríjemné dostali zo seba von.

A tak si predstavte, že úplne rovnocenným trénerom, je i ten „zlý“, ktorý Vám celú situáciu spôsobil.

Predstavte si, že by ste dokázali na rovinu zdieľať aj s ním čo Vám to spôsobilo. Je však potrebné na to tréning. Zdieľať pocit, neútočiť, neobviňovať,nevyčítať, nebojovať, „len“ zdieľať pocit a dôsledok jeho konania na Vás.

Často hneď na dotyčného kričíme a nadávame. Namiesto nadávok a osočovania, skúste len jednoducho vyjadriť svoj hnev napr. slovami som neuveriteľne rozčúlený a nahnevaný, že si toto o mne povedal…

rozprávanie a dôvera

Skúste zdieľať len svoj pocit a potom už mlčať a počúvať. Mlčaním a počúvaním dávate najavo, že názor druhého je pre mňa dôležitý, že som ochotný nemať tvrdé odsudzovanie a posudzovanie ako napr. druhá strana.

Tento spôsob môže viesť dotyčného k tomu, aby premýšľal o tom, že mal veci povedať, urobiť inak…možno Vám bude vysvetľovať, ako to myslel…nebude brániť seba, ale vysvetľovať situáciu. Z tohoto už spoznáte, z akého dôvodu Vám to všetko urobili a z akého dôvodu ste to to potrebovali. Neveríte ? Vyskúšajte to !

Podporte uzdravenie svoje pečene a žlčníka !

zdravie, pečeň, ľudia