Najlepšia strava pre ľudstvo ?

Ak takáto naozaj existuje, tak určite ešte o nej nevieme – výskyt chorôb totiž za posledné desiatky rokov dramaticky rastie.

Môžete namietať, že niektorí sa snažia jesť podľa napríklad tzv. zdravej výživy, dietologického odporúčania danej choroby alebo odporúčaní výživového poradcu, ktorých je teraz nespočítateľne veľa. Keby však existovalo univerzálne riešenie stravy, bolo by účinné pre všetkých, a to bohužiaľ rozhodne nie je.

Viete čo je rozhodujúce ?

Nie je to strava, ale človek, ktorý ju požíva. V skutočnosti rozdiely v našej genetike, životnom štýle, psychike a aj krvnej skupine, zásadne rozhodujú o tom, ako sa naša strava v našom tele využije, alebo ako a čomu v našom tele škodí.

V skutočnosti však do posledného gramu prepočítavame, čo by kto mal jesť, a na takýchto údajoch dokonca staviame právne predpisy (napríklad ako varenie v školských jedálniach), a následne trváme ne dodržiavaní nezmyselnej „diéty“

Z tohto dôvodu je hľadanie najlepšej stravy nezmysel.
Najlepšia strava vhodná pre všetkých neexistuje.

Keď človek nájde sám seba a spozná, kým v skutočnosti je, tak nájde i spôsob ako uživiť svoje bunky.

Čo jedine prospieva všetkým ?

Základné skutočné a „živé“ potraviny, čerstvé a sezónne lokálne potraviny bez zaťaženia zbytočných agrochemikáliami a bez zbytočných konzervantov, príchutí, farbív a ďalších pre telo zbytočných aditív. O skutočných súčasných potravinách, ktoré sa nám predkladajú sa dočítate v článku „Žranica súčasnej chémie v potravinách“

Skutočne žiť znamená byť náročný v dychu, zápale pre dobrú vec, nie v každom súste a každom našom „chode“.   V trávení životných zážitkov, nie vecí, ktoré nám spôsobujú zdravotné problémy.

Zaujíma Vás viac súvislostí ?
Chcete byť zdraví aj v tejto „chorej dobe“ ?
Sledujte nás ďalej a dozviete sa viac. Povedzte to aj Vašim priateľom a známym.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *