jazyk, kčrevá, zdravotné ťažkosti, diagnostika podľa jazyka,

Tvár ako „výklad“ nášho zdravia a imunity v črevách ?

Aj Vám sa niekedy stalo, že ste skúsili alternatívnu liečbu a „niekto“ sa na Vás „len“ pozrel a povedal Vám veci, ktoré nemal odkiaľ vedieť ?

Možných alternatívnych metód a „liečiteľov“ je v dnešnej dobe nespočítateľne veľa. Vybrať si skutočne vhodného je pre „laika“ skutočne ťažké, niekedy priam nemožné. Mne sa to podarilo až po 20. rokoch hľadania príčin a následkov. Celý môj príbeh si môžete prečítať tu.

Jazyk bez povlaku je známkou čistoty tráviacich orgánov. To, čo vkladáme do úst sa odráža na celom organizme nielen zvnútra, ale aj z vonkajšej strany nášho „JA“. Jazyk a dych spolu súvisia. Dych je pupočnou šnúrou, ktorá nás spoju so samotným životom.

Viac o jazyku a fotky z praxe nájdete tu.

Ako okrem iného zistíme, že máme oslabené hrubé črevo ?

biely-jazyk

Čo Vám lekári nepovedia?

Je úplne bežné, že ak nemáme v poriadku črevá a ich mikroflóru, mávame problémy s kašľom alebo dýchaním v čase viróz. Pľúca sú totiž párovým orgánom čriev.

Keď príde obdobie viróz, chrípok, ťažkého dýchania, kašľa, problémy s absenciou v práci…môžeme sa strachovať, pchať sa antibiotikami…alebo sa môžeme snažiť pochopiť, čo je príčinou a čo s tým môžeme urobiť.

Zlý stav čriev je jedným z dôvodov aj našej častej zlej nálady, v horších prípadoch aj stavov depresií.

Vedeli ste že... ???

95 % atómov nášho tela nie je starších ako 1 rok  To znamená, že máme šancu dostať nové a zdravšie „ja“ každý rok, ak urobíme správne zmeny pre naše telo.

Všetko so všetkým súvisí, a tak súvisí hrubé črevo aj s našou psychikou. Ako ?

Hrubé črevo je ukazovateľom, ako dokážeme triediť situácie, ktoré k nám prichádzajú, ako ich spracovávame, a hlavne ako ich dokážeme vypustiť a odpúšťať.

Črevo je cesta, hrubé črevo spracováva „odpady“ – spomienky a minulosť, krivdy, náš vzťah k materiálnym veciam, a je našim „kompasom“ na ceste životom.

Ale „ruku na srdce“, kto z nás vo svojom živote nenosí nedoriešenú minulosť ? Rozpory medzi rodičmi a deťmi, spomienky na nevydarené partnerstvá a manželstvá, krivdy zo zamestnania…

Všetko v sebe „nosíme“ zdanlivo zabudnuté. Keď sa o situácii nerozprávame, vedome nerozmýšľame, sme v „pohode“, ale čo i len slabé pripomenutie si týchto životných bolestí a pocitu ublíženia v nás môže vyvolávať strach, túžbu po odplate a ďalšie negatívne pocity.

Podporiť hrubé črevo môžeme  aj tým, že v životných situáciach dokážeme prijať to čo potrebujeme a sme v danú chvíľu schopní pochopiť, a vypustíme všetko čo je prebytočné, t.j. nebudeme sa „obaľovať“ zbytočnosťami.

Starajte sa hlavne O svoju životnú cestu, dokážte odpustiť tým, ktorí zasiali bolesť do Vášho života. Nevytvárajte zlo, veď ho je okolo náš už aj tak toľko.. Zbavte sa starých problémov i krívd, a budete mať ľahšiu cestu aj vo Vašich zdravotných problémoch a vzťahoch

Zaujíma Vás viac súvislostí ?
Chcete byť zdraví aj v tejto „chorej dobe“ ?
Sledujte nás ďalej a dozviete sa viac. Povedzte to aj Vašim priateľom a známym.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *