Uzdrav telo, zdravie, uzdrav sa , buď zdravý

Sme tvorcami celého svojho života a všetkého čo sa nám v ňom deje.

Kvalita života je harmóniou tela, duše a ducha, preto je potrebné starať sa o svoje telo s radosťou a láskou. Netýka sa to len vonkajšieho vzhľadu, ale aj výživy z vnútra a tá sa potom prejavuje aj navonok.

Žijeme v dobe, v ktorej nie je takmer nič, čo sa ponúka k jedlu k našej skutočnej výžive.

Všetko so všetkým súvisí, a aj stav našich potravín a našej stravy súvisí s krízou spoločnosti ako celku. Zároveň žijeme v dobe, keď výrobca produkuje svojim zložením potraviny na úkor zdravia.

Telo je vždy výsledkom, nie príčinou. Výsledkom toho, čo jeme a akú výživu mu dávame.
To čo urobíme dnes, tým budme zajtra.

Vzhľadom na zrýchlené životné tempo nemáme čas vhodne sa stravovať a odpočívať. Pritom nám ani nenapadne, že stres a nesprávny príjem živín vyčerpávajú zásoby nášho organizmu, čo môže viesť ku chorobám alebo dokonca predčasnej smrti.

Naša potrava je znečistená nepriaznivým životným prostredím a aj používaním chémie. Sami si potraviny „zlepšujeme“ chemickými farbivami, konzervantami, arómami a ďalšími umelými pre telo škodlivými prísadami. Pri výrobe využívame moderné technológie, aby potraviny a jedlo čo najlepšie vyzeralo, čo možno najdlhšie vyzeralo a chutilo za čo najmenej peňazí. Málokto si však uvedomuje, ako si zdravie touto konzumáciou postupne ničíme a prečo máme niektoré ťažkosti.

V dnešnej dobe už bohužiaľ nestačí pestrá a vyvážená strava. Niektoré minerály a stopové prvky životne dôležité pre naše telo sa už v prírode a pôde v súčasnosti nevyskytujú vôbec alebo veľmi zanedbateľne (napr. selén).

Už aj svetová zdravotnícka organizácia uznáva, že deficit vitamínov a minerálov v súčasnej strave je 50 – 60 % ! Naše telo a celý náš organizmus ide v podstate minimálne len na polovicu odporúčanej výživy. A to len za predpokladu, že sme 100 % zdraví, lebo pre každom ochorení je potrebná zvýšená výživa. Kto je však v dnešnej dobe zdravý na 100 % ?

NIKTO sa nezaoberá, čo v podstate jeme a akú výživu máme. Namiesto hnevu skúsme to brať ako VÝZVU starať sa o seba sami.

Telo sa neustále snaží byť našim najlepším priateľom. Preto sa k nemu nesprávajme bezohľadne, má nám predsa slúžiť minimálne niekoľko desiatok rokov.

Viac informácií o vitamínoch a výživových doplnkoch nájdete tu.

Telo je vždy výsledkom, nie príčinou.

Výsledkom toho, čo jeme a akú výživu mu dávame.

Strava môže byť zároveň pôžitkom, gurmánskym zážitkom a dodať telu výživu bez ťažkostí.

Moje recepty sú bez klasickej múky, často úplne bez múky, vhodné pre celiatikov, väčšinou bez mliečnych produktov, laktózy a klasického cukru.

Dnes už ťažko nájdeme niekoho, kto je bez zdravotných ťažkostí a chorôb. Bohužiaľ, málokto sa v dnešnej dobe zaoberá tým čo konzumuje v závislosti od toho, aké ťažkosti má. Niektorí to nevedia, niektorí to ani nechcú vedieť a jednoducho to „neriešia“. Preto Mnohí denne konzumujú potraviny bohaté na múku, mliečne a živočíšne produkty zo zvierat chovaných na antibiotikách a hormónoch. ÁNO, JEDLI to aj NAŠI PREDKOVIA, ALE v úplne inej kvalite a mali úplne iný energetický výdaj a životný štýl.

Niektorí sa možno chcú stravovať inak, len nevedia ako. Práve z tohoto dôvodu som pre Vás pripravila nasledujúce recepty zdarma, vhodné aj pre celiatikov a väčšina z nich je aj pre ľudí, ktorí nemôžu alebo nechcú laktózu a cukor.

NÁJDETE V NICH AJ ŤAŽKÉ KLASIKY NE-KLASICKY ĽAHKO (napr.pizza, hamburger, halušky bez múky).

PRAJEM VÁM DOBRU CHUŤ A PRIJEMNE STRÁVENÉ CHVÍLE.