chrípka, viróza, vírusy a prechladnutie

Vyliečte sa z chrípky a vírusov už za pár dní

Poznáme to dobre všetci. Začne sa to škriabaním v krku, upchatým nosom, nádchou, slabosťou a únavou v tom najnevhodnejšom okamihu, keď máme toľko povinností pred sebou… Začíname sa cítiť zle… pridá sa horúčka a v neskorších prípadoch hnisavá nádcha a s rovnakým vykašliavaním.

Osobne som vyskúšala rôzne rady, typy, ľudové i tzv „babské“. Po dlhých rokoch skúšania, hľadania s rovnakým koncom – s umelými liekmi z lekární a často so zápalom dutín, pľúc a priedušiek.
Dnes, moje chrípkové stavy a stavy nachladnutia trvajú už len pár dní, bez potreby umelých chemických liekov z lekárni.

Ako som to dosiahla ?

Ihneď, po prvých príznakoch, podporujem imunitu.  Čítajte prosím pozorne, dôležité sú detaily. Priznám sa, že najskôr sa mi niektoré zdali veľmi prehnané. Po poslednej ťažkej skúsenosti Vám však všetky uvedené podpory imunity môžem len a len odporučiť. O psychických príčinách chrípky a viróz sa dočítate na konci článku.

Prvým prostriedkom na posilnenie imunity a prísun antioxidantu do tela je vitamín C. Pozor, Nie obyčajný chemický vitamín C v podobe kyseliny askorbovej, ale čistý z prírodných zdrojov (napríklad zo šípok), lebo je potrebné ho užívať ho vysokých dávkach.

Minimálne 5 g (t.j. 5000 mg), maximálne 20 g denne   (t.j. 20 000 mg). Odporúčaná kúra je 1 tabletka každú hodinu, u mňa fungovala 1 tabletka každé približne 2 hodiny.

Nebojte sa predávkovania, denná dávka pre zdravého človeka je podľa niektorých zdrojov 3000 mg, pri napadnutí organizmu vírusmi a baktériami je potrebný aj desaťnásobok !!! Pokiaľ by ste mali céčka veľa, jednoducho ho vylúčite močom alebo stolicou a zároveň tým liečite aj sliznicu močových ciest. V tomto spočíva jedinečnosť prírodného céčka ! Opatrní buďte pri užívaní umelého vitamínu C, ktorý pri dlhodobom užívaní môže zaťažovať obličky. Ak Vás zaujíma viac informácií a súvislostí o vitamínoch, môžete si stiahnuť knihu bezplatne tu.

 

vitamin C, prirodny, s postupnym uvoľňovaním, zo šípok

Bolesť a horúčka

Na zníženie bolesti a horúčky začať používať prírodný acilpirin, ktorý nedráždi a nezaťažuje žalúdočnú sliznicu. Jedná sa o kôru bielej vŕby.

Každú hodinu 1 tabletka, rozmrvená kôra…ak dávka obsahuje približne 400 mg čistej kôry z bielej vŕby. Vhodné aj pre deti (v dávkovaní podľa veku dieťaťa). Bielu vŕbu nájdete napríklad tu.

Posilnenie imunitného systému

Na posilnenie imunitného systému, tvorbu bielych krviniek, ktoré bojujú s vírusmi je najlepšia Vilcacora (ľudovo mačací pazúr), ideálne v kombinácii so zinkom. Vilcacora zvyšuje imunitný systém až o 60 %. Minimálne 3 krát 1 tabletku (obsah 1 tabletky aspoň 400 mg vilcacory).

Zapálené dutiny, slabosť a imunita

V prípade zapálených dutín a celkovej slabosti i bolesti je najlepšia tzv. „Najškaredšia kráľovná“, Noni. Označenie kráľovná je z dôvodu, že obsahuje jedinečné látky, ktoré nenájdete v žiadnom ovocí a zelenine NA ZEMI. Jej Vonkajší vzhľad je neopísateľný, zloženie neporaziteľné a účinok nenapodobniteľný.

Osobne sa mi osvedčil a pomohol pri budovaní lepšej imunity mojich malých, v minulosti často chorých detí. Taktiež mi pomohol pri pôrode, spánku a aj upokojení, vrátane období „vzdoru“ malých detí.

Noni, morinda, upokojenie, tehotenstvo, porod

Opary a infekcie

Ak ste opakovane prechladnutí a mávate aj herpes – opary, odporúčam doplniť aj aminokyselinu L-lysin, ktorú si naše telo nedokáže vytvoriť samé. Mne osobne táto aminokyselina pomohla v boji proti opakovaným zápalom a infekciám, na ktoré mi kedysi žiadne antibiotiká a súčasná medicína nepomohli.

opar a herpes, ako vyliečiť,

Čo je ešte dôležité pri liečbe chrípky a prechladnutia ?

Okamžite veľmi obmedziť stravu, jesť len veľmi ľahké jedlá. Ak ste schopní, najlepšie jesť minimálne alebo vôbec aspoň 2 dni. Piť veľa tekutin. Telo takto môžu celú svoju energiu venovať na boj s virózou namiesto boja s ťažkým trávením. Máte doma psa alebo iné domáce zvieratko ? Všimnite si, že ak má nejaký zdravotný problém, jednoducho nežerie… Vie veľmi dobre prečo. 

co nejest v chorobe

Samozrejmosťou je pitný režim, ktorý je vhodné zabezpečiť pitím čajov. Ideálne je piť aj zásaditú vodu, ktorá neutralizuje často prekyslený organizmus.

Vhodné je ešte nasadiť prírodné antibiotikom – cesnak, v množstve, ktoré je naše telo schopné stráviť (to znamená že nie len 1, 2 strúčiky, ale oveľa viac). Pre ľudí, ktorí majú citlivý žalúdok, alebo celkovo trávenie, je možné použiť kvalitné a hlavne prírodné potravinové (výživové doplnky), ktoré obsahujú účinné antibiotické látky cesnaku.

chripka, pitny režim, čaj, zdravie

Vedeli ste, že … ?

Ak máte problémy s kašľom a dýchacími cestami, potrebujete z dlhodobého hľadisť zlepšiť črevnú mikroflóru. Pľúca a priedušky sú totiž párovým orgánom čriev. V tomto prípade je potrebné dlhodobejšie doplnenie probiotík. Pozor si dávajte na rôzne probiotiká z lekárne. Z vlastnej skúsenosti Vám môžem potvrdiť, že za 10 rokov som vyskúšala viac ako 15 výrobcov a druhov probiotík z lekárni. Dôležité je množstvo účinných látok, koľko druhov baktérií obsahujú a tiež či okrem probiotických kultúr obsahujú aj pre-biotiká. Čiže ak ich užívate a necítite rozdiel, znamená to, že užívate probiotiká, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou neobsahujú živé baktérie (to znamená že môžu obsahovať to čo je uvedené na obale, ale jedná sa už „mŕtve“ baktérie, ktoré Vám nepomôžu)
Ak máte otázky s výberom vhodných doplnkov, môžete nás kontaktovať.

Creva, imunita a probiotika

Albert Szent-Gyorgyi, maďarský vedec, ktorý získal Nobelovu cenu za objav vitamínu C, konzumoval až do svojej smrti v 93 rokoch 1000 mg vitamínu C denne a kedykoľvek ochorel, zvýšil svoje denné dávky až na 8000 mg denne ?

Čo by si človek mal „upratať“ v hlave, aby tento zdravotný problém nepotreboval ??

Chrípka je test nášho zdravia, imunity, sily, našej odolnosti a schopnosti prijímať a spracovať situácie, s ktorými sa stretávajú.
Vírus sa šíri celou populáciou, všetkých „otestuje“, ale len niekoho „položí“.

Chcete  vedieť prečo máte chrípku, virózu alebo ste prechladli ? Aká je psychická príčina  ?
Viac sa dočítate tu.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *