vitamín c, prírodný a chemický, umelý vitamín c, ktorý vitamín c je účinnejší, aké sú príznaky nedostatku vitamínu C, akú sú účinky vitamínu C

Vitamín C

Stabilizáciu imunity a našu psychiku podporuje ju vitamín C, ktorý sa podieľa na VŠETKÝCH FUNKCIÁCH TELA. Nie však každý vitamín C a nie v akomkoľvek množstve.

Vzhľadom na chemický a psychický stres, ktorý je v dnešnej dobe vo zvýšenej miere a ktorému je  organizmus každého z nás vystavený, a tiež s prihliadnutím na kvalitu našej potravy, je neoddiskutovateľné, že v záujme ochrany svojho zdravia potrebujeme zvýšený príjem vitamínu C.

Vášnivý VÝBUCH CITOV, zúfalstvo, agresivita, hnev, rozčulovanie, žiarlivosť nás stojí počas 20 MINÚT VIAC, ako je CELODENNÁ DÁVKA VITAMÍNU C.

kedy je potrebný vitamín C, koľko vitamínu C je potrebné, v akom množstve je potrebný vitamín c, aký druh je je najúčinnejší vitamín c

V prípade nachladnutia stúpa spotreba vitamínu C – 20 až 40 násobne. To je dôvod, prečo bežné doplnenie nepociťujete ako liečivé a myslíte si, že Vám nepomáha.

Chemické vitamíny vrátane vitamínu C využije naše telo maximálne na 20 %
prírodné vitamíny vrátane vitamínu C využije naše telo viac ako na 90 %, niektoré zdroje tvrdia že až na 98 %.

Užívanie CHEMICKÉHO – UMELÉHO vitamínu C prekysľuje naše telo a z dlhodobého hľadiska ŠKODÍ.

Všetky LIEKY NIČIA VITAMÍN C v tele, a naopak vitamín C zvyšuje účinok väčšiny liekov ?
PRÍRODNE Céčko môže byť LACNEJŠIE ako UMELÉ.

Organizmus väčšiny živočíchov si vitamín C dokáže syntetizovať sám. Človek také šťastie nemá.
Tento základný vitamín však človek bezpodmienečne POTREBUJE, lebo sa podieľa na všetkých funkciách tela a preto by si ho človek mal DOPLŇOVAŤ stravou alebo doplnkami.

kedy je potrebný vitamín C, koľko vitamínu C je potrebné, v akom množstve je potrebný vitamín c, aký druh je je najúčinnejší vitamín c

Aj svetová zdravotnícka organizácia priznala, že deficit základných vitamínov u priemerného Európana je až 50 – 60 % ! 
Príčinou je znížené množstvo vitamínov a minerálov v potravinách, hlavne v ovocí a zelenine.
Podľa posledných výskumov môže každý jeden z nás ovplyvniť svoje zdravie až z 80 %.

V niektorých štátoch, na jednotkách intenzívnej starostlivosti podávajú pacientom (aj s koronavírusom) vitamín C, v dávke, ktorá je až 16 x vyššia ako je oficiálne odporúčaná dávka.

V určitých situáciách nám množstvo vitamínu c v prijatej potrave nestačí. Na jednej strane preto, že potraviny ho neobsahujú v množstve tak ako v minulosti, na druhej strane sa v dnešnej dobe zvýšila potreba v našom organizme (napr. život v strese, pod tlakom, hneve…).

Počas spracovania potravín v kuchyni, hlavne pri varení a pečení, sa vitamín C rozkladá a ničí. Je to prirodzený jav. Väčšina surovín, ktoré sa bežne používajú, napríklad mäso, mlieko, mliečne výrobky a rôzne spracované obilniny, podstatnú časť svojho pôvodného obsahu vitamínu C už stratili spracovaním.

Organizmus nedokáže naraz spracovať väčšiu dávku vitamínu C ako 300 mg Na druhej strane dobre využije 1000 mg vitamínu C podaných orálne vo forme doplnku, ak sa jedná o postupné vstrebávanie (účinná látka je obsiahnutá v tele až 20 hodín, telo ju vstrebáva podľa toho, aká je jeho momentálna potreba).

Dajte si však pozor na vitamín C z lekární s predĺžením uvoľňovaním. Účinná látka sa v tele postupne uvoľňuje tak, ako to bolo v laboratóriu určené (napr. po 4 hodinách), bez ohľadu na to, či ju náš organizmus potrebuje.

Vitamín C sa totiž dobre rozpustí vo vode, preto sa rýchlo vstrebáva z tráviacej sústavy do krvného obehu a za pár hodín sa vylúči prostredníctvom moču.  Zvýšená fyzická aktivita a zrýchlený krvný obeh urýchľujú i proces vylučovania vitamínu C z organizmu.

Prírodný vitamín C, z bio šípok, s postupný vstrebávaním nájdete tu.

Pri porovnávaní rôznych značiek nezabudnite overiť zloženie, množstvo účinných látok (napríklad v dennej dávke).

kedy je potrebný vitamín C, koľko vitamínu C je potrebné, v akom množstve je potrebný vitamín c, aký druh je je najúčinnejší vitamín c

AKO SI VŠAK VEDIEŤ VYBRAŤ VITAMÍNY A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY ?

Stiahnite si našu E-KNIHU ZDARMA a naučte sa rozumieť doplnkom a vitamínom, a nezaťažujte zbytočne peňaženku.

Viac o obsahu sa dozviete tu.

Kniha Zdarma

Stiahnite si e-knihu ZDARMA tu.

API není nastaveno

Charakteristické  príznaky nedostatku vitamínu C v organizme:

Fyziologické účinky vitamínu C:

Vedecky bolo dokázané, že naj-dôležitejšími pomocnými látkami pre vitamín C sú bioflavonoidy (flavónové glykozidy) pochádzajúce zo stravy. Najcharakteristickejším znakom ich vzájomnej spolupráce je fakt, že obe látky sú antioxidanty, a tým sú schopné vzájomne sa chrániť pred oxidáciou, ktorá by ohrozila ich pôsobenie. Okrem toho flavonoidy účinkujú aj v iných fyziologických procesoch, ako to pri štúdiu vitamínu C zistil jeho objaviteľ, významný maďarský biochemik Albert Szent-Györgyi.

Tento objaviteľ vitamínu C pozoroval, že porušenú permeabilitu kapilár nemožno ovplyvniť výlučne vitamínom C – kyselinou askorbovou, sú potrebné aj iné substancie, a to lavónové glykozidy. V roku 1936 izoloval jeden z nich a nazval ho vitamínom na reguláciu permeability (vitamín P).Preukázalo sa, že vitamín P priaznivo ovplyvňuje hladinu vápnika v krvi a zvyšuje koaguláciu. Jeho pôsobenie na cievnu stenu ovplyvňuje blokovanie kapilár v procese vylučovania séra a bielkovín spôsobujúcich zápaly do tkanív, čím zmierňuje prudké zápalové aj alergické reakcie.

Pri vyšetrovaní osôb so zvýšeným rizikom vzniku rakoviny (fajčiari, alkoholici, osoby pracujúce s chemikáliami atď.) sa zistilo, že nádory sa vyskytli v menšej miere u tých, ktorí konzumovali flavonoidy alebo vitamín C doplnený bioflavonoidmi.

Preto je možné konštatovať, že doplnky vitamínu C obsahujúce bioflavonoidy skutočne vykazujú antistresový účinok aj účinok v prevencii rakoviny. Navyše preukázateľne znižujú akútne prejavy rôznych zápalových a alergických procesov, zastavujú rôzne kapilárne krvácanie kože a rovnako aj obličiek, redukujú zvýšenú priepustnosť proteínov z kapilár a bunkových membrán.

Prírodný vitamín C, z bio šípok, s postupný vstrebávaním, v koncentrácii až 1 000 mg v 1 tabletke, nájdete tu.

Tekutý vitamín C z bioflavonoidmi,
vhodný pre deti a pre ľudí, ktorí majú ťažkosti s prehĺtaním tabliet, bez farbív a pridaného cukru, nájdete tu

vitamín c, účinky, prejavy nedostatku, deficitu

Zdroj informácií o vitamíne C: Nutritional Freedom Association

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *