Zubný kaz

Problémy so zubami predstavujú nedostatok pevnosti, tvrdosti a hmoty. Človek sa snaží vyhýbať ťažkostiam, potlačuje problémy, namiesto toho, aby ich riešil. 

Zubný kaz predstavuje hnijúcu životnú silu, potláčanú agresivitu a neschopnosť obrany. Človek má málo sily presadiť sa, stráca vitalitu a energiu.

Zuby sú v ústnej dutine prvou „stanicou“, kde prijímame a triedime situácie a udalosti, ktoré k nám prichádzajú. Z niektorých čerpáme silu hneď, iné sa ešte rozkladajú. Rovnako zuby, stravu hryzením delia na menšie časti. Až keď sústo spracujú, zmiešajú so slinami, pripravia k ďalšiemu tráveniu, pošlú ho ďalej do tela.

Pokiaľ jedlo zubami trháme, jeme hltavo a rýchlo, snažíme sa prijímať situácie silou, postaviť sa im a zdrviť ich. Naopak, ak jedlo jeme rozvážne a pomaly, aj situácie prijímame rozvážne a so snahou ich pochopiť.

Zuby sú ukazovateľom našej vitality a rozvážnosti, sú ukazovateľom rozhodnosti človeka. Pokiaľ vieme, do čoho je potrebné sa zahryznúť a čím sa máme zaoberať, skutočne to robíme alebo sa o to snažíme, zostávajú nám k dispozícii pevné zuby – pevné nástroje. Pokiaľ sa hráme na to, že problém nevidíme, nechceme sa ním zaoberať a máme strach do toho vkročiť naplno a vyriešiť, máme problémy aj so zubami, ktoré môžeme tiež stratiť.

Výzvou ťažkostí so zubami je dokázať sa do problémov zahryznúť a vytiahnuť z nich niečo užitočného pre seba (napr. ponaučenie, skúsenosť, zážitok, vedomosť…)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *