Tehotenské problémy

Tehotenské problémy predstavujú strach ženy pred zmenami a následkami, ktoré ju čakajú. Znamená lipnutie na starom a známom, neochota (môže byť zo strachu) vstúpiť do novej oblasti života.

Tehotenstvo často žene kazí jej životné plány, nehodí sa do jej súčasného konceptu života, nechce prijať svoju novú rolu, a tak jej to život vracia – napr. tak, že zvracia.

Žena má pocit, že toto „bremeno“ bude musieť niesť pre ňu dlhú dobu, že nebude mať čas na svoje vlastné záujmy a tak má bolesti v krížovej oblasti.

Jej nevedomý „odpor“ k dieťaťu (môže byť súčasťou strachu), resp. mužovi, ktorý dieťa splodil,sa môže prejaviť ako pálenie záhy a zápcha – neochota odpustiť mu, čo jej urobil, aké ťažkosti, bolesti má, obmedzenia a on nič z toho nepociťuje.

Pokiaľ má žena problém prijať svoju odlišnú rolu od muža, nechce si priznať a pripustiť, že práve materstvo je cestou k vlastnému rozvoju ženstva – ženskosti, objavia sa hemoroidy.

Strach z prichádzajúcej novej situácie, z očakávaných ťažkostí a veľkých zmien, odoberá minerálne látky z tela, žena stráca stabilitu a pevnosť  ísť za svojím poslaním v role ženy, a tak dochádza ku kŕčom a problémami zo zubami a ďasnami.

Úplne odmietnutie novej role (zo strachu alebo z inej príčiny) ženy je potrat. Ženy sú obdarované schopnosťou plodiť deti. Je to ich hlavné životné poslanie.

Prostredníctvom materstva sa žena zoznamuje so svojou skutočnou ženskou rolou, môže ho prežiť a pochopiť. Musí ale materstvo prijať nielen ako svoju ďalšiu úlohou v živote, ďalšiu povinnosť, ďalšiu „čiarku“ v zozname, ale ako príležitosť byť ženou. Ženou, ktorá neorganizuje NIČ, ale všetko, čo príde, celé svoje JA, podriadi svojmu dieťaťu (uvedomuje a váži si pritom svoje bytie, svoju dôležitosť a svoje potreby). Materstvo dáva žene šancu k nevyčísliteľnému duševnému posunu.

Pôrodom neprichádza na svet iba nový človek, ale i žena sa rodí v nového človeka, dokonalejšiu bytosť. Samozrejme, len pokiaľ ona sama skutočne chce.

tehotenske problémy, tehotenské ťažkosti, príčiny, dôvody, vracanie, pálenie záhy, zápcha, hemoroidy, bolesti hlavy

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *