Psychické a duševné príčiny ALERGIÍ

Keď Vás prepadne akákoľvek alergia (potravinová, peľová…)… Sami sa sa v prvom rade OPÝTAJTE: 

  • Čo alebo kto Vás rozčuľuje, „vytáča“ ?
  • Na čo, alebo koho máte doslovne alergiu ?
  • Na aké prostredie, zážitky situácie, stav, osobu máte „alergiu“ ?

Môže to byť osoba, vzťah, práce, povinnosti, často určité typy situácie (napr. niekto sa Vám snaží dohovárať, alebo „vnútiť“ svoj názor, pravdu…)

Alergia je zhmotnená potlačená agresia na niečo. Sami sebe sa priznajte na čo… Rozčuľujú Vás povinnosti, starosti, ktoré Vás už ubíjajú ? Povinnosti Vám prerastajú cez hlavu a najradšej by ste sa na všetko „vykašlali“ ? Máte toho už všetko dosť ? Pije Vám niekto alebo niečo doslovne krv ? Môžete mať tiež pocit, že Vás situácia celého ovláda a nemôžete alebo nedokážete s tým nič robiť.

Psychické a duševné príčiny alergií

zdravie a život, ako sa uzdraviť, zdravie a príroda, alergie, intolerancie, príčiny, liečba, uzdravenie, čo je potrebné urobiť, čo je potrebné si uvedomiť

U detí (napr. alergická astma, vyrážka …) môže znamenať, že preťažujete svoje dieťa, často nevedome. Máte pocit, že pre svoje dieťa robíte to najlepšie , ale paradoxne opak je často pravdou. Dieťa máva často pocit utláčania a nedostatočnej slobody, má strach z rodičovskej autority. Tak ako dieťa, aj jeden z dospelých sa vo svojom rannom detstve často cítil utláčaný, cítil nevyriešený tlak od jedného zo svojich rodičov…ktorý nevedome pretrváva do dospelosti.

Ste alergickí alebo máte podozrenie na alergiu ? Cítite napr. tlak z okolia (napr. musíte sa starať o deti i keď už na to niekedy nemáte silu, musíte chodiť do práce, ktorá Vás ničí a vysiluje, musíte zariadiť nekonečné množstvo povinností a starostí, ktoré by ste najradšej hodili za hlavu…Partner, prác , deti Vás do niečoho nútia, tlačia…) jednoducho musíte, musíte, musíte… ? ? ? 

Spýtajte sa sami seba, čo všetko musíte a štve Vás natoľko, že Vám to spôsobuje alergiu na to ?

Alergia je preto často potlačením vnútorného plaču, hnevu, nesúhlasu a kriku pre dlhodobý nesúlad (situáciu), v ktorej žijete.

Reakcie, obavy, nechuť…že opäť musíte ísť do tej práce…že opäť budete mať tie povinnosti, opäť ten pracovný režim bez odpočinku, ….Vaše obavy, strach, ako to všetko opäť zvádnete a Vaše negatívne predsudky.

Príklady alergií:
Alergie na pele, seno…skúste sa zamyslieť, kedy sa Vám alergia spustila ? Čo ste v tú chvíľu cítili a prežívali ? Čo ste práve riešili ? Pohádali ste sa niekým ? Hnevali ste sa na niekoho ? Boli ste nútení robiť niečo proti svojej vôli ?
Pokúste sa nájsť tú bolesť, blok, ktorá nie je vo Vás ešte úplne zabudnutá a bije vo Vás formou alergie – upozornením, že ste to nepotrebné, nepríjemné ešte nepustili.

Všetky alergény, nech je to akákoľvek potravina, prach, peľ, rastlina, prach, srsť…je už „LEN“ SPÚŠŤAČOM, ktorý určitou formou, rolou figuroval vo Vašich spomienkach.

ČO S TÝM ?

Roztrieďte si v mysli a duši, čo naozaj urobiť musíte a čo nemusíte (i keď samozrejme máte pocit, že musíte všetko a všetko je dôležité). Pokiaľ nemáte čo „odbúrať“, skúste sa k veciam, situáciám, ľudom, ktorí Vás ožierajú, postaviť sa inak ako doposiaľ. Pokiaľ je to možné, situáciu zmeňte, lebo Vám „vesmír“, Boh …(doplňte si čomu veríte) hovorí, že je ČAS ZMENY. Pokiaľ situáciu nie je možné zmeniť, prijmite ju, skúste ju pochopiť, prečo sa Vám stala, prečo máte vo svojom živote takého človeka, prácu…čo Vám zrkadlí tie situácie, prečo máte taký vzťah a čo Vám tým chce povedať. Prijmete fakt, že určitým spôsobom ste si tieto situácie, prácu, vzťahy….vybrali sami, prejdete a prežijete si ich, zoberte si z toho ponaučenie …Niekedy to trvá dlho, ale výsledok stojí za to – UĽAVÍ SA VÁM ! ! !

Za všetkým v živote hľadajte samých seba, svoje zvyky, zlozvyky, návyky, povahu, charakter, …nikoho iného (ani lekárov a ich liečbu), ale seba samého. Tento fakt málokto dokáže prijať, lebo väčšinou obviňujeme druhých. Toto prijatie je však základom úspešnej liečby – cesty práce samých k sebe. Pochopte a prijmite to tak, že ste si to vybrali ako skúsenosť, lekciu, cestu v živote na ktorej sa máte niečo naučiť, pochopiť. Nič sa nedeje náhodou. …Keď to pochopíte, alergia zmizne. Ak sa však v tom dlho „vŕtate“, neviete si sami poradiť, vyhľadajte adekvátneho terapeuta, ktorý Vám v tom mentálne pomôže. Pomôže Vám situácie inak zvládať, odstrániť hnev a tým aj Vašu alergiu.

Cítite tlak ? Niekto alebo niečo na Vás tlačí ? Robili na Vás nátlak rodičia svojou výchovou, názormi, partner, čo je správne a čo nie je správne pre Vás, čo musíte, čo nemôžete ? Trápi Vás rodinná situácia ? Ste pod stresom z termínov v práci alebo v práci celkovo ? Bojíte sa vo svojom živote robiť zmeny ? Trpíte neistotou ? Bojíte sa budúcnosti ? Nedokážete vytrvať vo svojom názore alebo Vás rozčuľujú názory iných ?

Naučte sa dávať lásku, nehu, relax sami sebe. Dôležité je správne reagovať predovšetkým v stresových a kritických situáciách. Pod tlakom okolia fungovať a adekvátne reagovať. Naučiť sa primerane brániť.

Zároveň sa naučte hovoriť čo chcete a čo nechcete. Naučte sa povedať NIE. Keď Vás niekto nahnevá, „vytočí“ – namiesto hnevu a rozčúlenia sa pokúste nekopírovať ten istý alebo podobný hnev jako on, ale „vysielať“ kľud, pochopenie, lásku. Dívať sa na toho člověk tak, že ON / ONA má „chudák problém“, ktorým ma skúša, či sa budem ako on / ona a budem s ním rozčúlený  

Je to test pre Vás, aby ste sa naučili byť vo svojom vnútri v pokoji, nenechajte sa vyviesť z miery, reagujte milo a s láskou. Pokiaľ to urobíte správne, často je ten človek úplne v šoku, že sa s ním nehádate…A Vy tým meníte a zlepšujete nielen seba, ale aj jeho …a on môže v zmene pokračovať ďalej… Začnite s pokojom takto sami u seba, každá prirodzená zmena začína najskôr v zmene seba samého.

Začnite to skúšať v každej negatívnej situácii a berte to akúsi „hru“, pokúste sa vždy na nej nájsť niečo pozitívneho. Čím viac to budete robiť, snažiť sa, tým viac sa môžete do života pritiahnuť viac pozitívnych vecí a situácií…NIE JE TO JEDNODUCHÉ, to nikto netvrdí, ale zdravie máme len jedno a život je krátky.

PREČO boli ALERGIE skôr vzácnosťou a teraz na ne TRPÍ čoraz viac ľudí ?

Nie je to samozrejme náhoda. Nič nie je náhoda, všetko zo všetkým súvisí. Je to zámerne ? aby Boh, vesmír (doplňte si čomu veríte) nás už konečne donútil zamyslieť sa nad tým, ako sa správame – sami k sebe, druhým, k prírode, životnému prostrediu (fyzicky, psychicky sa preťažujeme, stresujeme materiálnymi a malichernými vecami, fyzicky to môže byť strava, výživa, lenivosť, prílišná aktivita…)

Každý z nás má inú úlohu a inú životnú výzvu – je potrebné ju len nájsť, prijať, pochopiť a poučiť sa. Bez alergií, zdravotných ťažkostí, bolestí a liekov je každý život krajší.

S láskou 

Mária

P.S: nerozumiete tomu a stále sa cítite vo svojom živote na niečo / niekoho / situácie /okolnosti / zlosť, hnev, nespokojnosť a neviete sa s tým vyrovnať… ?

Skúste si prečítať tento Príbeh o malej duši .