zinok, ako užívať zinok, kedy užívať zinok, koľko užívať zinku, kto by mal užívať zinok, aký zinok užívať

Zinok, mesto a imunita

Zinok je jedným z 5 kľúčov k imunitnému systému.

„Dobre si zapamätajte: kľúč k záhade je skrytý v miere odolnosti organizmu človeka.”
Louis Pasteur – svetoznámy mikrobiológ

Mesto poskytuje svojim obyvateľom vysoký stupeň komfortu. Množstvo obchodov, reštaurácií, kín, koncertov, divadiel, športových podujatí, hudobných koncertov a ďalších rôznych možností, všetko máme na dosah. Ako protiklad k pohodliu nám mesto škodí svojim životným prostredím.

Hlavnými rizikovými faktormi životného prostredia sú pre obyvateľov veľkých miest olovo, kadmium z výfukových plynov a cigaretového dymu. 

Tieto látky prenikajú prirodzením usadzovaním aj do pôdy. Znečistenie pôdy sa ďalej zvyšuje chemikáliami používanými v poľnohospodárskej výrobe.

Zelenina a ovocie tieto látky absorbujú a po ich konzumácii sa hromadia v našom tele. Zinok pomáha zabraňovať tvorbe usadenín ťažkých kovov v organizme. V prípade nedostatku zinku sa do organizmu dostávajú mnohé toxické látky. Naopak, za prítomnosti zinku je vstrebávané množstvo oveľa nižšie. Naviac zinok chemikálie neutralizuje.

Zinok:

životné prostredie a zdravie, zamorenie, kontaminovaná pôda, vzduch

Zinok a milostný život

V prípade preukázateľného zníženia sexuálnej túžby, môže byť jednou z príčin aj nedostatok zinku. Podľa mnohých zdrojov, je možné, že pre naše šťastie v tejto oblasti sú potrebné 2 gramy zinku. To je množstvo, ktoré naše telo o zvýšenej dávke potrebuje. Zinok sa vo veľkom množstve koncentruje v mužských pohlavných orgánoch.

Pri jeho nedostatku je produkované málo mužského sexuálneho hormónu testosterónu a výsledkom je oslabenie telesných funkcií a strata sexuálnej túžby.

Ďalším nežiaducim následkom je nedostatočná tvorba spermií, čo vedie k neplodnosti.

zinok a potencia, zinok a sexuálny život, zinok a milostný život

V súlade so štúdiami porúch potencie sa zistilo, že mnohí muži, ktorí majú rôzne ťažkosti s prostatou a potenciou, majú aj dlhodobý nedostatok zinku. Skúsenosti ukazujú, že problémy s potenciou je možné ovplyvniť práve obohatením o zinok a vitamín b6.

Zinok je potrebný pre vývoj všetkých reprodukčných orgánov, je teda možné ho použiť aj pri podpore liečby ženskej neplodnosti.

V prípade nepravidelnej menštruácie je podľa mnohých štúdií vhodné, aby ženy ešte predtým, než im lekár predpíše hormonálnu liečbu, vyskúšali pravidelne dopĺňať zinok.

Okrem pohlavných orgánov sa významne množstvo zinku nachádza vo vlasoch, pečeni, ľadvinách, svaloch a pokožke.

Zinok a diabetes

Prebieha aktualizácia

diabetes a zinok

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *