Potrebné látky pre život

„Jedzte svoje jedlo ako lieky, aby ste nemuseli jesť lieky ako svoje jedlo“ Hippokrates

Telo je vždy výsledkom, nie príčinou. Výsledkom toho, čo jeme a akú výživu mu dávame...

Naša potrava je znečistená nepriaznivým životným prostredím, používaním chémie, ale aj výfukovými plynmi . Ale nie len to. My sami si potraviny „vylepšujeme“ chemickými farbivami, konzervantmi, arómami, pri výrobe používame moderné technológie, aby nám čo najlepšie chutilo, dobre to vyzeralo a dlho vydržalo. Málokto z nás si však uvedomuje, čo si tým spôsobujeme z dlhodobého hľadiska, pravidelnej konzumácie a o čo sa takýmto spracovaním pripravujeme. Niektoré stopové prvky životne dôležité pre naše telo sa v prírode už takmer vôbec nevyskytujú (napríklad selén).

Čo je vhodné robiť v dnešnej dobe ?
Nájdite si svoj smer zdravej výživy. Nie všetko všeobecne zdravé, je naozaj zdravé pre každého. Každý z nás je jedinečný, má svoje špecifické ťažkosti alebo choroby. Ak neviete nájsť čo je vhodné pre Vás, poraďte sa – s niekým, kto Vám dokáže poradiť fyzicky aj psychicky, pre Vaše telesné aj duševné zdravie.

Starajte sa o svoje telo a dušu s láskou, telo je jediné miesto v ktorom musíte žiť niekoľko desiatok rokov. Nie je odpadovou nádobou, do ktorej sa zmestí všetko a všetko spracuje bez následkov.

Mária Kasperová
Selén a imunita, selén a antioxidanty, selén v boji proti vírusom, baktériam, selén a voľné radikály

Selén a imunita

Volné radikáli sú škodlivé látky, ktoré sa do organizmu dostávajú z vonkajšieho prostredia alebo vznikajú priamo v ňom. Napadajú bunky, reagujú s DNA bunkového jadra, výrazne znižujú obranyschopnosť organizmu a blokujú činnosť mnohých enzýmov.Spôsobujú rôzne choroby od neškodného prechladnutia, cez rôzne alergie, akútne zápalové ochorenia až po chronické zápalové ochorenia a…

Čítať ďalej
vírusy, baktéria, ochrana, vitamíny, minerály, stopové prvky, choroby, ťažkosti

5 ochrancov proti vírusom

Zo všetkých strán v súčasnosti počujeme, ako nás zachráni očkovanie. Z iných strán počujeme, že máme posilňovať svoju imunitu.AKO ?ČÍM ?KOĽKO ? V súčasnosti existuje množstvo rôznych a zároveň protichodných informácií, názorov aj medzi rôznymi celosvetovými odborníkmi a expertmi. Objavujú sa však aj prvé lekárske doporučenia, že doplnky stravy a výživy sú…

Čítať ďalej
zinok, ako užívať zinok, kedy užívať zinok, koľko užívať zinku, kto by mal užívať zinok, aký zinok užívať

Zinok, mesto a imunita

Zinok je jedným z 5 kľúčov k imunitnému systému.„Dobre si zapamätajte: kľúč k záhade je skrytý v miere odolnosti organizmu človeka.”Louis Pasteur – svetoznámy mikrobiológMesto poskytuje svojim obyvateľom vysoký stupeň komfortu. Množstvo obchodov, reštaurácií, kín, koncertov, divadiel, športových podujatí, hudobných koncertov a ďalších rôznych možností, všetko máme na dosah. Ako protiklad k pohodliu nám…

Čítať ďalej
vitamín d a zdravie, vitamín d a covid, vitamín d a zdravie, vitamín d a dávkovanie

Vitamín D

Mnohí experti, imunológovia, virológia a ďalší aj celosvetoví odborníci odporúčajú na zvýšenie imunity vitamín D.Viete však od čoho záleží Vaša skutočná potreba vitamínu ? AKO ? KEDY ? KOĽKO ? KOMU ?VEDELI STE, ŽE … ? ? ?Vitamín D sa tvorí v koži, ale záleží od horčíka ČI a KOĽKO…

Čítať ďalej
Horčík,magnézium, kedy je potrebné užívať horčík, ako je potrebné užívať horčík, aký je vhodné užívať horčík - magnézium

Horčík (magnézium)

Horčík má v organizme až 600 dokázaných funkcií.Bežná strava väčšiny z nás neobsahuje takmer žiadne magnézium – spracovaná a rafinovaná strava založená prevažne z múky, mäsa a mliečnych výrobkoch, neobsahuje takmer žiadne magnézium.S nedostatkom magnézia je spojených údajne viac ako 350 zdravotných ťažkostí. V mnohých prípadoch je magnézium silnejší a…

Čítať ďalej
vitamín c, prírodný a chemický, umelý vitamín c, ktorý vitamín c je účinnejší, aké sú príznaky nedostatku vitamínu C, akú sú účinky vitamínu C

Vitamín C

Stabilizáciu imunity a našu psychiku podporuje ju vitamín C, ktorý sa podieľa na VŠETKÝCH FUNKCIÁCH TELA. Nie však každý vitamín C a nie v akomkoľvek množstve.Vzhľadom na chemický a psychický stres, ktorý je v dnešnej dobe vo zvýšenej miere a ktorému je  organizmus každého z nás vystavený, a tiež s…

Čítať ďalej
aminokyseliny v potravinách, aminokyseliny a pečeň

Aminokyseliny L-arginín, L-cysteín, L-ornithín, L-Metionín a L-karnitin

L-arginín, L-cysteín, L-ornithín, methionín a L-karnitín sú  aminokyseliny, ktoré  sú nenahraditeľné napríklad pri ochrane a aj záchrane pečene. Ich účinky sú mnohostranné: pomáhajú pečeni plniť ich normálnu funkciu a majú za úlohu premeniť mastné kyseliny na energiu, zmierňujú príznaky cirhózy a stukovatení pečene (steatózy), podieľajú sa na protizápalových mechanizmoch, povzbudzujú syntézu…

Čítať ďalej