emócie a zdravie, vplyv pocitov, emocii, hnevu, zlosti, smútku na naše zdravie
emócie a zdravie, vplyv pocitov, emocii, hnevu, zlosti, smútku na naše zdravie

Naše emócie a zdravie

emócie a zdravie, vplyv pocitov, emocii, hnevu, zlosti, smútku na naše zdravie

Každý deň máme k dispozícii 86 400 SEKÚND. Nenechajme nikoho, kto nám pokazí MINÚTY zo dňa, aby nám zničil CELÝ DEŇ ❣  ❣  ❣

Predstavte si, že máte na účte napr. 1 000 eur. Niekto Vám odtiaľ ukradne 10 eur. Obetovali by ste zvyšných 990 eur, aby ste získali naspäť 10 ?

Často nám ničia dni
nahnevaní, agresívni, arogantní ľudia, ktorí si často vybíjajú svoju zlosť a svoje problémy práve na nás a celkovo na iných ľuďoch.

VIETE AKÉ EMÓCIE NIČIA NAŠE ORGÁNY A KTORÉ SÚ TO ?  💛  ❤  💚

Prvotne sú to tieto:

SMÚTOK – smútok NIČÍ naše PĽÚCA a ČREVNÚ SÚSTAVU. Zbavte sa krívd a prestaňte sa trápiť minulosťou, nezmeníte ju. Odpustite druhým a odpustite aj sami sebe.

STAROSTI – starosti NIČIA náš ŽALÚDOK a celkové TRÁVENIE. Prijmite skutočnosť, že nič sa nedeje náhodou. Všetko, čo sa deje vo Vašom živote sa deje pre „niečo“ a má svoj význam (len sa to musíme naučiť vedieť pochopiť a prijať). Ak toto pochopíte, ľahko strávite aj všetky negatívne skutočnosti, udalosti, ľudí a všetko čo sa vo Vašom živote stane.

HNEV – hnev NIČÍ našu PEČEŇ. Nesústreďte sa len na to, čo Vám chýba a čo a kto Vás hnevá. Naučte sa robiť to, čo milujete, aby ste nemuseli milovať to, čo robíte.

STRES – stres pôsobí NIČIVO na naše SRDCE A MOZOG. Radujte sa z toho, čo máte a naučte sa byť vďační – za všetko (nič z toho, čo máte, nie je samozrejmosť)

STRACH – strach NIČÍ OBLIČKY, MOČOVÝ MECHÚR A POHLAVNÉ ORGÁNY. Problémy, nevyriešené záležitosti, krivdy…v rôznych vzťahoch sa prejavujú na týchto orgánoch.

Naučte sa pracovať so svojimi emóciami, zistite príčinu svojich ťažkostí.

Duševné príčiny ťažkostí a chorôb môžete nájsť tu (príčiny priebežne dopĺňame).

Prajem Vám pokojný a v zdraví prežitý deň 💖