Cholesterol vysoký

Zvýšený cholesterol upcháva cievy a nedovoľuje krvi, ktorá symbolizuje v našich životoch radosť, aby plynule prúdila, a aby prinášala potrebné živiny a kyslík.

Cholesterol je súčasťou každej našej bunky. Je dôležitou stavebnou jednotkou nervov a niektorých hormónov. Väčšinu si vyrába organizmus sám, časť prijímame v strave. Pokiaľ je náš príjem v strave zvýšený, tzn. konzumujeme príliš vysoké množstvo živočíšnych produktov, zvyšujeme hladinu LDL v krvi, čo vedie k upchávaniu ciev – k ateroskleróze. Pri nej sa cholesterol prilepuje na steny ciev a vytvára tzv. cholesterolové pláty, ktoré môžu cievy úplne upchať.

Určité množstvo cholesterolu naše telo potrebuje, nie je problém, pokiaľ cholesterol „pláva“ v krvnej plazme. Jeho nežiadúci vplyv nastáva potom, čo je naše telo plné škodlivín – emócií – nespokojnosti – ukazovania prstom na druhých – nevedomosti o svojej schopnosti tvorcu všetkého vo svojom živote. Voľné radikály napichujú plávajúci cholesterol, z neho sa stávajú tzv. cholesterolové napenené bunky, a tie sa následne usádzajú v cievach a zužujú tak priechod krvi.

Znamená to teda, že záleží na nás, či vidíme v situáciách a ľuďoch okolo nás dôvod k radosti alebo nespokojnosti, rozčuľovania a hnevu.

Je potrebné sa nehnevať na okolie, ľudí, situácie…, ale hľadať v sebe, čo nám vadí, čo nás rozčuľuje, čo nezvládame prijať a tento postoj následne v sebe zmeniť. Pretože zmeniť druhého človeka nie je možné, zmeniť je možné náš pohľad na jeho správanie.

V strave by sme mali hľadať striedmosť a nič nepreháňať. Znamená to napríklad, nevylučovať striktne mäso, ale ani konzumovať často mäso a živočíšne produkty (mliečne výrobky…). Na ničom prehnane nelipnúť.

Pokiaľ však napríklad rozbíjame partnerstvá a vzťahy, tlačíme na našu pravdu, pretlačujeme svoje zásady čo je správne, chceme všetko zariadiť podľa nás, tak preťažujeme svoju pečeň so žlčníkom oveľa viac ako stravou.

Je potrebné spontánne žiť, radovať sa z každého dňa, byť si vedomý princípu života, skúšať zvládať svoje výzvy v živote, pokiaľ to však ešte nefunguje, skúsiť to neskôr….nebyť na seba prehnane prísny.
Nebyť prísny na seba, nebyť prísny na druhých, žiť veselo a v radosti je cesta k životu.

Vysoký cholesterol, dôvody a príčiny, duševné príčiny, ako odstrániť

vysoký cholesterol, príčiny a dôvody, duševné príčiny

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *