Alkoholizmus

Prečo sú ľudia závislí na alkohole? Časté a nadmerné pitie alkoholu znamená hľadanie seba samého, pocit preťaženia, nedostatočná pohotovosť čeliť životným problémom.
Človek má pocit, že sa nič nedarí podľa jeho predstáv, že má stále prekážky na ceste k spokojnosti a radosti.

V minulosti sa Vám nedarilo a možno ešte stále nedarí. Nedosiahli ste úspech, nedosiahli uspokojujúce zamestnanie, trpeli ste nedostatkom peňazí alebo nenašli partnerku, manželku podľa svojich predstáv. Život sa doposiaľ málokedy a zvyčajne len na chvíľu vyvíjal tak, ako ste si to priali a predstavovali.

Alkoholom ničím svoju pečeň, svoju „továreň“ na sny, a tým sa dostávame do začarovaného kruhu, z ktorého väčšinou sami uniknúť nedokážeme.

Pitie z fľašky symbolizuje kojenecký vek, a tak ukazuje na našu túžbu vrátiť sa do doby detstva, v ktorom nenesieme zodpovednosť za náš život.

Je potrebné pochopiť, že vo chvíli keď my upadáme a vzdávame svoje svoje snaženie za niečím, čo chceme dokázať, by sme mali zmobilizovať svoje sily a aktívne bojovať za svoj rast.

Zbaviť sa akejkoľvek závislosti je v prvom rade prijať zodpovednosť za svoj život a nenechať sa zmietať doterajším životným neúspechom.

alkoholizmus, alkohol a príčiny, prečo ľudia pijú alkohol, prečo sú ľudia závislí na alkohole

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *