ženské zápaly, kvasinky, infekcie, chlamýdie

Dobrý deň,

prosím, vedeli by ste mi poradiť, opakovane trpím ženskými zápalmi a kvasinkami, niekedy dokonca aj inými zápalmi (zuby, ďasná, mechúr…) ? Je to v podstate už od dospievania, začalo sa to keď som mala približne 18. Teraz mám 31. Niekedy som mala aj chlamýdie a iné infekcie.
Brala som všetko, čo mi lekári odporučili, rôzne antibiotiká na zápaly, celkové aj lokálne. Na chvíľu vždy pomohlo, ale časom sa to vrátilo. Lekári už nevedia, čo skúsiť… Skúšala som aj rôzne diéty. Operácie som neprekonala žiadne. Často som v strese. Niekedy mám tráviace ťažkosti a svrbí ma telo. Skúšala som aj rôzne výživové doplnky s aloe, spirulina, chlorella, zelený jačmeň, probiotiká, kapucínka, wobenzym, vitamín C. Lokálne rosalgin, canesten, clotrimazol, lactacyd, macmirror, melidon… Každý deň pijem acidofilné mlieka, jem jogurty kvôli probiotikám a zápche, ktorú tiež mávam.

Budem Vám veľmi vďačná, keby ste mi poradili ako to vyriešiť, chcem pracovať na sebe – so sebou, čo zlepšiť, aké doplnky sú pre mňa vhodné a ako sa stravovať.

Vopred ďakujem za Váš názor a postup pri alternatívnej liečbe.

Katarína

1 thoughts on “ženské zápaly, kvasinky, infekcie, chlamýdie”

 1. Dobrý deň Katarína,

  je vidieť, ako veľmi sa snažíte o seba starať, a ako dlho bez výsledku. Príčina je jasná – neliečenie príčiny zo strany lekárov, zavádzajúce a skreslené informácie predovšetkým z médií. Odporúčam  neužívať nič, čo je odporúčané komerčne v reklamách, vrátane potravín so „super“ živou kultúru (jogurty, mlieka). Zvážte aj výmenu lekára, ktorí Vás liečia, ale vlastne nevyliečia.

  Z duševného hľadiska kvasinky ukazujú na Vašu nespokojnosť s partnerom (alebo so sebou v partnerskom vzťahu). Ste človek, ktorý túži po harmónii a urobí všetko pre to, aby ho zachoval, možno i za cenu ustupovania. Súčasne však máte určité zásady a silnú túžbu všetko riadiť a organizovať, z čoho môžu prameniť Vaše problémy vo vzťahoch.

  Fyzická príčina premožených kvasiniek je kyslé prostredie tela, nedostatočný odvod toxínov z tela (pri zápchach škodlivé mikroorganizmy prechádzajú do najbližších orgánov, t.j. pohlavných) a tým preťaženie celkového lymfatického systému.

  Zbaviť sa kvasiniek je skutočne dlhodobá záležitosť, ale určite nie toľko rokov, koľko uvádzate. Je potrebné vedieť, že priaznivú mikroflóru nie je možné vybudovať mliečnymi produktmi, je to nedostatočné a pre mnohých ľudí aj nevhodné. Je nevyhnutné organizmus úplne odkysliť, čistiť a dodávať kvalitné a masívne probiotiká, hlavne acidophilus.

  Vašou životnou úlohou je odpúšťať. Preto máte problémy aj so zápchou – teda hrubým črevom, nedokážete vypustiť veci von, ktoré nepotrebujete. Všetky Vaše ťažkosti pramenia z minulosti, môže to byť z detstva, ak ste prežívala nepochopenie a nelásku. V súčasnosti, ak ste nespokojná so sebou, súčasne i s mužmi, nespokojnosť sú hlavne emócie, ktoré „živia“ kvasinky.

  Odporúčam Vám odpustiť rodičom alebo predchádzajúcim partnerom, alebo sama sebe – jednoducho naučiť sa odpúšťať a nezadržiavať v sebe tieto emócie vrátane hnevu.

  Zápal je prvotným odrazom Vášho boja so svetom. Ukazuje na duševnú nespokojnosť s tým, čo Vám život pripravil a čo od Vás žiada. Vyzýva Vás ku skorému zastaveniu, aby ste sa zbrzdili a zamysleli, čo nesprávne v živote robíte a ako zmýšľate.

  Pokiaľ máte v tele ZÁPAL, znamená to úplne prekyslenie a množenie nepriaznivých mikroorganizmov, pokiaľ stav zhoršíte chémiou, napríklad tabletkami na bolesť, zápal sa „roztiahne“ lymfatickým systémom po tele do miest, ktoré sú oslabené, napríklad vo Vašom prípade do podbruška – zápal ženských orgánov a aj močových ciest.

  Zápal je prirodzená reakcia organizmu na poranenie alebo infekciu. Môže vzniknúť tam, kde je prekyslenie a oslabená schopnosť vysporiadať sa s cudzorodými organizmami.

  Odporúčam Vám:

  na uzdravenie črevnej mikroflóry, odstránenie z tela plesní a kvasiniek, kvalitné probiotiká vo vyššom dávkovaní a masívne, napríklad tieto. V tomto zložení Vám odporúčam dávkovanie 2-2-2 tabletky (t.j. 2 ráno, 2 na obed, 2 večer, ráno nalačno, aspoň 20 minút pred jedlom, na obed a večer pred jedlom, keď máte predchádzajúce jedlo strávené – aspoň mierny pocit hladu).

  Chlorofyl z lucerny siatej, ktorá neutralizuje prekyslený organizmus, detoxikuje a pomáha tráveniu. Tým, že obnovuje rovnováhu Ph organizmu bráni šíreniu zápalov a postupne ho odstraňuje.V tomto zložení Vám odporúčam 3 lyžice do 1 litra vody a popíjať v priebehu dňa. Vypiť takto 2 litre denne.

  Na odstránenie infekcií Vám odporúčam prípravok napr. z dráča obyčajného, klinčeka, čierneho orecha, vlašského orecha, jadierok z grapefruitu, cesnaku. Napríklad Paraprotex.  V tomto zložení užívať aspoň 3 mesiace (2 x 1 tabletku – prvé 3 dni, postupne zvyšovať po 3 dňoch na 6 tabletiek denne).

  Prírodný vitamín C, ktorý pomáha bojovať proti zápalom a infekciám. Prírodný, s postupným uvoľňovaním, napríklad tento. Šípky sú z prírodných zdrojov najbohatšie na vitamín C a bioflavonoidy.

  Nevyhnutná je úprava stravy, vylúčiť potraviny spôsobujúce vo Vašom prípade prekyslenie, zápaly a kvasinky. Nie všeobecne zdravé a zásadité, ale zdravé pre Vás, Vaše telo a Vaše ťažkosti (každý má špecifické napr.trávenie, preto neexistuje účinná univerzálna nielen diéta, ale aj strava na uzdravenie). Tieto rady a informácie poskytujem v konzultácii. Ak máte záujem napíšte mi email, emailové adresy nájdete na v pätičke stránky. Môžete napísať na ktorúkoľvek adresu.

  Prajem Vám veľa fyzických a psychických síl na ceste za Vaším uzdravením.

  Mária

   

   

   

   

   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *