Trávenie, žlčník, hlava a migrény

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Už niekoľko mesiacov pociťujem bolesť na pravej strane, často je to s tlakom pri rebrách, ktorý niekedy vystreľuje akoby do chrbta. Často tiež pociťujem nevoľnosti, ťažobu, akoby od žalúdka, nie som si istá, aj keď sa snažím jesť ľahšie a zdravo. Skúšala som sa liečiť rôznymi alternatívnymi metódami, pred týždňom, po stresovom vypätí som sa rozhodla navštíviť lekára, ktorý mi okrem iných vyšetrení urobil aj ultrazvuk a nič nezistil… Mávam aj horký pocit v ústach. Často ma bolí hlava, mávam migrény, silné bolesti krčnej chrbtice, kedy nie som schopná robiť nič. Prosím o radu, už som z tých ťažkostí nešťastná.

Zuzana

1 thoughts on “Trávenie, žlčník, hlava a migrény”

 1. Dobrý deň Zuzana,

  ťažkosti, ktoré ste uviedli súvisia so žlčníkom, z fyzického hľadiska nevhodnej stravy, výživy a stresom. Stres je jedným z faktorov, ktorý sťahuje žlčovody a tie potom nedovoľujú žlči, aby prúdila voľne do dvanástnika a pomáhala tráviť potravu. Zablokovaná žlč zostáva v žlčovodoch, tam tuhne, tvrdne a bolí, a následne sa vracia späť do žlčníka a môžu týmto spôsobom vznikať žlčové kamene.

  Z nesprávneho trávenia a nevhodných potravín vzniká prekyslenie a z toho vo Vašom prípade nedostatok vápnika s horčíkom (bolesti hlavy, krčnej chrbtice, nestabilita, neschopnosť zvládnuť stresové situácie). Kontrolkou preťaženia žlčníka a pečene je aj krčná chrbtica. Nič sa nedeje náhodou, ani zdravotné ťažkosti, ktoré máme.Obdobie jari (približne do polovice mája) je obdobie pečene a žlčníka, kedy by sme mali svoju pečeň a žlčník podporovať a prírodne liečiť, dodávať im energiu. Je to obdobie, kedy by sme mali riešiť svoju nespokojnosť, zatvrdnutosť, emócie hnevu a rozčuľovania.

  Pozrite sa na duchovné príčiny ťažkostí so žlčníkom.

  Podľa údajov, ktoré ste mi poslali je Vašou životnou výzvou naučiť sa spracovávať emócie hnevu, zlosti, rozčuľovania, naučiť sa pracovať s agresivitou, nepoužívať ju na útok a stráviť, čo je pre Vás zbytočné. Tieto emócie oslabujú orgány žlčník a pečeň.Nič nie je náhoda a Vaša bolesť Vás zastavuje na to, aby ste si uvedomila, čo je potrebné skutočne riešiť. Život je nádherne zariadený :). Máte citlivú energiu a aj citlivú krvnú skupinu vrátane akejkoľvek chémie, nielen v potravinách.

  Vaša nespokojnosť pramení z prehnanej potreby mať všetko dokonalé, ale nedokážete pritom vhodne vyjadriť svoje pocity a potreby. Z toho následne pramení hnev a zlosť, a neustála nespokojnosť s niečím.

  Je potrebné sa naučiť byť spokojná aj s tým, čo máte v danej chvíli. Neznamená to nemať sny, túžby, ale byť vďačná za všetky maličkosti súčasnosti a necítiť len pocit hnevu a zlosti ak nemáte v danej chvíli čo chcete.

  Na odstránenie ťažkostí je potrebné zlepšiť trávenie a neutralizovať kyseliny vo Vašom organizme. Na zlepšenie celkového tráviaceho systému Vám odporúčam komplex tráviacich enzýmov, ktoré podporujú celostný tráviaci proces. Napríklad prírodné tráviace enzýmy, v tomto zložení Vám odporúčam dávkovanie (2-2-2 tabletky, t.j. 2 ráno, 2 na obed, 2 večer, vždy s jedlom).

  Ďalšou voľbou nielen na zlepšenie trávenia, ale hlavne neutralizovanie kyselín, čo sa vo Vašom prípade prejavuje aj horkosťou v ústach, je čistý chlorofyl z lucerny siatej. Minimálne 2 polievkové lyžice do 1 litra vody, vypiť denne 2 litre vody.

  Rozchodnica ružová ja najlepšou voľbou na odstránenie vnútorného napätia a tým rozvoľnenie aj žlčovodov. Odporúčam Vám aspoň 200 mg čistej rozchodnice ružovej v 1 dávke, 3x denne.

  Na doplnenie vápnika s horčíkom, ktorý pomáha pri bolesti krku a hlavy vám odporúčam tieto, v najvhodnejšom pomere 2:1. Podporuje tiež upokojenie, v tomto zložení odporúčam dávkovanie 2-2-2 (posledné dávkovanie je vhodné pred spaním).

  Vhodným doplnením je aj konzumácia panenského olivového oleja s citrónom – do 1 polievkovej lyžice olivového oleja nakvapkajte niekoľko kvapiek citrónu, 3x denne, ráno nalačno, ostatné etapy dňa vtedy, keď už máte všetko strávené a aspoň mierny pocit hladu.

  Váš základ stravy by mal byť úplne čistý a jednoduchý, minimálne do úplného vyriešenia ťažkostí. Ideálne napríklad obilninové kaše, zeleninové polievky, občas vhodné ovocie, žiadne mliečne výrobky. Neexistuje univerzálna strava vhodná pre každého s týmito ťažkosťami, rovnako ako neexistuje jedna univerzálna diéta pre každého. Každý človek funguje v inom tele s rôznymi silnými i slabými stránkami, ťažkosťami a rôznymi požiadavkami na výživu.

  Ak Vás zaujíma viac súvislostí ohľadom stravovania, kontaktujte ma priamo na email, ktorý je uvedený na konci stránky (v pätičke stránky).

  Všetko máte vo svojich rukách. V prípade otázok alebo nejasností, ma prosím kontaktujte e-mailom, uvedený v dolnej časti stránky. Prajem Vám veľa síl a energie na Vašej ceste za uzdravením.

  S pozdravom

  Mária

   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *