Psychika,úzkosť, tlak, astma, štítna žľaza

Už vyše roka sa liečim u psychiatričky beriem antidepresíva ktoré mi trochu pomohli ale stále to nieje ono.Liečim sa na vysoký krvný tlak štítnu žľazu a mám astmu.Beriem aj vitamíny C,D a hubu REISHI.

Odpoveď na “Psychika,úzkosť, tlak, astma, štítna žľaza”

  1. Dobrý deň,

    na správne diagnostikovanie skutočnej príčiny Vašich ťažkostí by sme potrebovali vedieť viac súvislostí, vrátane Vašej doterajšej životosprávy. Preto sa Vám pokúsime odpovedať hlavne podľa najčastejších príčin z našej praxe.

    Depresia, úzkosť, štítna žľaza a astma spolu v mnohých prípadoch súvisia. Častou príčinou je zlý stav hrubého čreva, dlhodobý deficit minerálov a nevhodná strava (nie len všeobecne nezdravá).

    DEPRESIA je ochorenie celého tela, postihuje náš organizmus, nervovú sústavu, duševnú zložku, myslenie a správanie. Prejavuje sa napr. zmenou chuti k jedlu, poruchami spánku, tráviacimi ťažkosťami, podráždenosťou, výbušnosťou, bolesťami hlavy, chrbtice, chronickou únavou.
    Depresia  čiastočne súvisí aj s prijímanou potravou, predovšetkým s jej prekysľujúcim účinkom, tým stratou minerálov a ďalej poruchami hormonálneho systému a štítnou žľazou, čím dochádza k tomu, že mozog produkuje málo serotonínu, ktorý pomáha uvoľňovať napätie. Preto základným krokom v prevencii depresie je kvalitná a nechemická strava, žiadne polotovary, často pomôže vylúčenie pšenice, v mnohých prípadoch na určitý čas aj lepok a niektoré druhy mliečnych výrobkov.

    Ste pod tlakom, nie ste sama sebou, nepripúšťate si svoje pocity. Spúšťačom depresie je sklamanie. Sklamanie nad vlastným zámerom, očakávaním a výslednou realitou. Ide o nepochopenie, že pri zložitých a ťažkých životných skúškach zabúdame na to, že každá udalosť nás ma niečo naučiť a máme sa posunúť ďalej. Ak to nepochopíme, podobné udalosti sa nám opakujú (nič sa  však nedeje, ak to nepochopíme na 1.krát, aj skokan do výšky má viac možností ako skúšku zvládnuť).

    Najlepšou prevenciou depresie je SPOKOJNOSŤ s tým, aký v skutočnosti som, akceptovanie druhých, odpustenie sebe i druhým.
    Pokiaľ sa naučíte akceptovať a prijať svoj život, taký aký momentálne je, nebudete mať dôvod byť sklamaný a báť sa, čo zlé sa Vám opäť stane. Budete sa tešiť na tie chvíľky a budete si veriť , že tentokrát to zvládnete. A ak nie, nič sa nedeje. Príde ďalšie možnosť to skúsiť, v tom spočíva pokora k zmyslu života.

    Pre kvalitnú funkciu nervovej sústavy, upokojenie a proti prekysleniu organizmu je nutné dodať telu horčík (magnézium) s vápnikom v chelátovej väzbe (pozor na umelé minerály, ktoré z dlhodobého hľadiska škodia), napríklad tietoráno a večer 2 tabletky.

    Na podporu nervovej sústavy a pre zlepšenie zvládnutie stresu je veľmi vhodné použiť aj prírodné antidepresívum, ktorým je rozchodnica ružová. Čistú rozchodnicu nájdete napríklad tu, vo Vašom prípade Vám odporúčame dávkovanie 2-2-2 (ráno-obed-večer).

    Ďalej je vhodné aj dopĺňanie vitamínov skupiny B v plnohodnotnej strave alebo v doplnkoch.

    ASTMA je ochorenie pľúc, ktoré spôsobuje upchatie dýchacích ciest Počas astmatického záchvatu kŕče svalov obklopujúcich priedušky stiahnu okolité tkanivá a zabránia prúdeniu vydýchaného vzduchu von z pľúc. Dochádza k opuchu priedušiek a k ich upchatiu vznikajúcim hlienom, tento zápal dráždi dýchacie cesty, čím vyvoláva ešte väčšiu citlivosť.

    Záchvaty sa môžu stávať častejšími a zápal sa zhoršuje. Pľúca sú párovým orgánom hrubého čreva, akékoľvek problémy s pľúcami je nutné riešiť súčasne s očistou alebo aspoň úpravou mikroflóry hrubého čreva

    Pri astme sa skúste zamyslieť, či ste príliš dominantná alebo potláčate svoje negatívne emócie, hlavne agresivitu. Zamyslite sa nad rovnováhou prijímania a dávania vo svojom živote. Je potrebné sa naučiť nedávať len tam, kde je to pre mňa zaujímavé a príjemné, ale i tam, kde je to potrebné pre druhých.
    Buďte viac sebakritická a rozdávajte predovšetkým láskavosť, voľnosť pre druhých, neduste seba a ni druhých.

    Sliznice dýchacích ciest sú totožné so sliznicami hrubého čreva, teda je potrebné napraviť črevnú mikroflóru, ktorá pomôže od základu zbaviť sliznice zahlienenia. Odporúčam Vám vybrať si probiotiká, ktoré obsahujú aspoň 6 kmeňov a aspoň 12 miliárd baktérií v 1 dávke, napríklad tieto., v dávkovaní aspoň 2×2 tabletky, ráno nalačno a v priebehu dňa vtedy, keď máte všetko strávené a pociťuje väčší hlad. Minimálne mesiac, následne podľa priebehu Vašich ochorení. Stav hrubého čreva súvisí aj so psychikou a teda aj s depresiami.

    Pre harmóniu nádychu a výdychu sú nutné zásoby minerálnych látok v organizme, rovnako ako pri depresii, v dávkovaní aspoň 2 tabletky ráno a  2 večer.

    ŠTÍTNA ŽĽAZA vo Vašom prípade súvisí aj s depresiou, neuvádzate však či máte zvýšenú alebo zníženú funkciu štítnej žľazy. Najdôležitejšie pre správnu funkciu štítnej žľazy sú esenciálne mastné kyseliny Omega 3 a v niektorých prípadoch aj jód. S omega 3 mastnými kyselinami máme výborné výsledky aj pri doplnkovej liečbe vysokého tlaku. Odporúčaná dávka z našej praxe je 1 polievková lyžica.

    VYSOKÝ KRVNÝ TLAK súvisí napríklad s ochorením koronárnych (srdečných) tepien, arteriosklerózou, poruchami ladvín, obezitou, diabetesom a vo Vašom prípade aj zhoršenou činnosťou štítnej žľazy.
    Čiže tak ako depresia, úzkosť, astma a štítna žľaza spolu súvisia, podobne súvisí aj vysoký tlak a zhoršenie činnosti štítnej žľazy.

    Vysoký tlak znamená príliš vysokú životnú dynamiku, potlačenú agresivitu, potláčané city a emócie, ctižiadostivosť a chýbajúcu životnú pružnosť. Príliš tlačíte na seba aj druhých. Žijete v konfliktných situáciach častejšie ako je pre Vás prospešné a neriešite ich príčinu.

    Pokúšate sa všetko kontrolovať, mať všetko pod dohľadom a organizovať ? Máte problém v komunikácii a Vaše srdce utláčate egom a rozumom ? Ak ste odpovedali aspoň na 1 otázku áno, našli ste psychickú príčinu Vášho vysokého tlaku.

    Buďte trpezlivá s nedokonalosťami druhých, každý máme svoje chyby, ktoré sa nám zatiaľ nepodarilo zvládnuť, nechajte každého, nech si žije svoj život taký, aký chce on sám. Uvedomte si, že nikoho nezmeníme, iba sami seba, druhí sú len naši „tréneri“, učia nás v živote presne to, čo potrebujeme pochopiť a prijať. Naučte sa komunikovať o svojich citoch, naučte byť zhovievaví, tolerantní a láskaví.

    Na srdiečko a vysoký krvný tlak existuje množstvo doplnkov, ktoré dokážu pomôcť. V súvislosti s Vašimi predchádzajúcimi ťažkosťami, Vám odporúčam doplniť hlavne omega 3 (ako na štítnu žľazu), vitamín C 1000 (minimálne 2 x 2 tabletky), pozor však na umelý vitamín C, ktorý z dlhodobého hľadiska často škodí, hlavne obličkám, cesnak (ak máte ťažkosti s trávením, je ľahké doplnenie v doplnkoch stravy).

    Ak sa Vám vysoký tlak zvyšuje v závislosti od psychiky a stresu, je vhodné spolu s horčíkom a vápnikom užívať antistresovú bylinku rozhodnicu ružovú (uvedené vyššie pri depresii).

    Na očistu ciev a podporu srdiečka, a dodanie energie všetkým bunkám v tele môžete užívať koenzým Q10, 2 x 1 tabletku.

    Spoločnosť od ktorej Vám odporúčame vitamíny a doplnky, umožňuje zdarma konzultáciu s lekármi. Tieto konzultácie môžete využiť ak sa zaregistrujete (bez záväzkov) a objednáte si doplnky, alebo ak sa nechcete registrovať môžete využiť tieto konzultácie prostredníctvom našej stránky.

    Uvádzate, že užívate vitamín C a vitamín D. Vstrebávanie týchto vitamínov a ich účinnosť záleží od pôvodu daného vitamínu a hlavne dávkovania.

    O potrebnej dávke vitamínu D si môžete prečítať v našom článku tu:

    https://www.zdravievzivote.sk/vitamin-d/


    Pri užívaní vitamínu C buďte opatrná ak sa jedná o umelý vitamín (umelá kyselina askorbová). Dôležité je postupné vstrebávanie, nie postupné uvoľňovanie.

    Ako si vedieť vybrať vitamíny a doplnky si môžete prečítať v našej knihe, ktorá je teraz zadarmo:

    https://www.zdravievzivote.sk/knihy-e-kniha-zdarma-ako-si-vybrat-vitaminy-a-doplnky/


    Svoj zdravotný stav môžete výrazne ovplyvniť stravou. Neuvádzate svoje doterajšie návyky, ani ako dlho máte ťažkosti. V praxi sa nám osvedčilo pri týchto ťažkostiach vylúčenie pšenice, v niektorých prípadoch na určitú dobu aj lepok, spolu s dopĺňaním probiotik. Taktiež aj niektoré druhy mliečnych výrobkov. Pitný režim je vhodné zabezpečiť aj pitím zásaditej vody.

    Presnejšie je možná diagnostika  napríklad z tváre, rúk i jazyka, vrátane odporučenia vhodných, prospešných a škodlivých potravín.
    Ak máte záujem o presné poradenstvo, napíšte nám email na maria.kasperova@zdravievzivote.sk

    Všetko máte vo svojich rukách. V prípade otázok alebo nejasností nás prosím kontaktujte. Prajeme Vám veľa síl a energie na Vašej ceste za uzdravením.

    Mária

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *