Ekzém a kožné ťažkosti

Dobrý deň,

rada by som Vás poprosila o názor a radu na problém môjho 2,5 ročného syna. Má na tvári fliačiky, začervenané a väčšinou suché miesta. Niekedy to má lepšie, niekedy horšie, ale viac-menej stále. Skúšali sme všetko možné, napr. homeopatiká, rôzne bylinky, mastičky, horské slnko, bio lampu, colostrum, goji s dračím plodom, aloe, spirullinu, chlorelu…vrátane liekov a mastí od kožnej lekárky, ktorá už nevie čo s tým. Naposledy sme skúšali Imazol. Najnovšie sa mu to začalo objavovať aj na krku. Ja sama mám podobný ekzém na rukách. Preto hľadám príčinu týchto ťažkostí… Z jedálnička sme vylúčili bielu múku a, cukor, okrem ovocia. Nemá to vplyv na počasie ani ročné obdobie. Neviem ako ďalej, cítim sa už bezmocná…

Ďakujem za akúkoľvek radu a podnet k zmene a zlepšeniu.

Mirka

1 thoughts on “Ekzém a kožné ťažkosti”

 1. Dobrý deň Mirka,

  ekzém je problémom kože, koža je orgán hraníc a komunikácie, kontrolkou pečene a žlčníka, t.j. emócií zlosti a hnevu. Ťažkosti detí do 6 rokov sú často nezvládnutými ťažkosťami matiek alebo otca (cez matky). Na ich tele sa prejavuje nezvládnutie ich životných výziev. Nevyčítajte si to, vybrali si Vás ako matku, aj s Vašimi slabými stránkami. Každý ich máme.

  Vašou životnou výzvou je naučiť sa komunikovať a pracovať s negatívnymi emóciami, nezakrývať, že takéto emócie máte, ale ani nevhodným spôsobom nedávať von. Je potrebné naučiť sa ventilovať zlosť a hnev. Vhodným spôsobom pre Vás je akákoľvek fyzická aktivita, v ktorej dostanete von silnú mužskú energiu, ktorú máte.Pokiaľ nedokážete negatívne emócie zdielať a komunikovať vhodným spôsobom, „vypúšťajú“ sa v podobe ekzému a iných kožných ťažkostí. Suchý ekzém je ukazovateľ „suchej“ komunikácie, bez emócií. Podľa údajov, ktoré ste mi poslali, vy ste veľmi veľmi mužská energia, rovina myslenia je logická, mužská, ktorá argumentuje, vysvetľuje, komunikuje mozgom, nie srdcom. Problém tkvie vo Vašej neženskej komunikácii. Veľa tlačíte, aby veci boli podľa Vás a dúfate, že partner, rodina… to pochopia a Vašu pravdu príjmu a budú ju akceptovať. Muži však nepočujú na mužskú komunikáciu u žien, preto nikdy ženy s mužskou komunikáciou nedosiahnu (aspoň nie dlhodobo) čo od muža chcú.

  Na odstránenie príčiny je potrebné ozdravenie črevného systému. Odporúčam kvalitné probiotiká, pre deti sú vhodné napríklad tieto (žuvacie). V takomto zložení odporúčam dávkovanie minimálne 2 x 2 tabletky (2 tabletky ráno a 2 tabletky večer), rozhrýzť alebo rozpustiť vo vode, ráno nalačno – aspoň 20 minút pred jedlom, večer – keď máte strávené a aspoň mierny pocit hladu.

  Na neutralizovanie kyslého prostredia v tele, na ktoré ekzémy poukazujú – Vám odporúčam chloropfyll z lucerny siatej. S týmto produktom mám výborné skúsenosti liečby nielen pri ekzémoch detí. V tomto zložení lucerny siatej Vám odporúčam 1 čajovú lyžičku, 2 x denne do vody. Rovnako mu môžete týmto produktom potierať ekzém. Užívajte minimálne 3 mesiace.

  Je potrebné doplniť chýbajúcu výživu, minimálne vitamín C pre lepšiu regeneráciu kože, z prírodného zdroja (nie umelú kyselinu askorbovú) napríklad tento s bioflavonoidy, ktoré zlepšujú  vstrebávanie a účinok. V tomto zložení Vám odporúčam dávkovanie 3 x 1 lyžičku.

  Taktiež je vhodný pre deti žuvací vitamín C. V tomto zložení odporúčam dávkovanie 3 x 2 tabletky.

  Strava je špecifická a u každého iná. Často nestačí odstrániť bielu múku a cukor. Ďalšie potraviny sú individuálne. Ak máte záujem o konzultáciu, napíšte mi email, emailové adresy nájdete na v pätičke (dolnej časti) stránky. Môžete napísať na ktorúkoľvek adresu. Držím Vám palce, aby ste to zvládli. Máte v rukách nielen svoje zdravie, ale aj zdravie Vášho synčeka. Všetko sa dá zlepšiť a vyriešiť, stačí začať.

  Mária

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *