alergie, príčiny, dôsledky, lieky, uzdravenie, psychická liečba, fyzické uzdravenie, alergie na peľ, senná nádcha
alergie, príčiny, dôsledky, lieky, uzdravenie, psychická liečba, fyzické uzdravenie, alergie na peľ, senná nádcha

ALERGIE SÚ NEPRIMERANE REAKCIE imunitného systému nášho organizmu na faktor, ktorý je normálne neškodný. V podstate akákoľvek látka môže byť alergénom, preto nie je riešenie zbaviť sa ich okolo seba (čo ani nie je možné) ani dlhodobo užívať lieky s vedľajšími účinkami len na zmiernenie príznakov.

Alergia súvisí s tým, že neprijímate to, čo je pre nás potrebné, bránime sa tomu, bojujeme s tým. Sme nahnevaní a oslabujeme svoju pečeň.

Pele, zvieracie chlpy, prach, potraviny…to je len niekoľko príkladov, na čo sme väčšinou alergickí. Neustále kýchanie a upchatý nos nám môže sťažiť a skomplikovať život.

Mnoho ľudí tieto príznaky liečia liekmi a následne sa snažia vyrovnať s ospalosťou, únavou, a ďalšími ťažkosťami ako vedľajší účinok. Niektoré výskumy hľadajú alternatívy aj z prírodnej lekárne.

alergia, príčiny alergií, uzdravenie, liečba, prírodná liečba, príčiny alergií, psychické príčiny,imnita

Riešením je predovšetkým zharmonizovať imunitný systém, aby pracoval správne.

V prvom rade je potrebné podporiť aktívnu imunitnú sústavu, čo je slezina a lymfatický systém, napr. tzv. mačacím pazúrom, ktorý zvyšuje produkciu buniek imunitného systému, a tak zvyšuje odolnosť nášho tela proti patogénom.  

Ďalej je nevyhnutné podporiť pasívnu imunitnú sústavu, čo je kvalitný mikrobióm, priaznivá a funkčná mikroflóra, aspoň šiestimi kmeňmi baktérií, počet dávkovania je podľa závažnosti a odporúčania lekára alebo terapeuta alternatívnej medicíny. Napríklad tieto (konzultácia lekára v tejto spoločnosti zdarma). Detské cmúľacie probiotické kultúry môžete nájsť tu.

alergia, príčiny alergií, uzdravenie, liečba, prírodná liečba, príčiny alergií, psychické príčiny,imunita

Je dôležité chrániť organizmus pred alergénmi užívaním vysokých dávok vitamínu C. Mnoho výskumov podporuje tvrdenie, že existuje vzťah medzi hladinou histamínu v organizme a príjmom vitamínu C. Zo záverov štúdií vyplynulo, že existuje vzájomný vzťah medzi hladinou histamínu a vitamínu C, čím je vyšší príjem vitamínu C, tým nižšia je hladina histamínu, ktorá zodpovedá za vznik alergickej reakcie.

Ďalej sa skúmalo, ako osoby, ktoré majú vyššiu hladinu histamínu, reagujú na niekoľko dennú liečbu pomocou vyšších dávok vitamínu C. Výsledkom bolo, že v dôsledku vysokých dávok vitamínu C sa hladina alergénnych látok v krvi znížila.

Na zníženie neadekvátnych reakcií imunitného systému je potrebné užívať minerálne látky, predovšetkým horčík s vápnikom tak, aby ho Váš organizmus využil maximálne – v chelátovej väzbe.

výživové doplnky, vitamíny, minerály, doplnky stravy, tehotenstvo

Spirulina a Kurkuma môžu pomôcť znížiť príznaky sennej nádchy. Skupina ľudí, ktorá užívala preventívne spirulinu mala menej ťažkostí (tečúca nádcha, kýchanie, svrbenie v nose) ako ľudia, ktorí neužívali nie alebo užívali placebo.

Dávkovanie je individuálne v závislosti aj od ďalších ťažkostí.
My ako člen skupiny CaliVita môžeme prekonzultovať Váš stav a odporúčanie lekárov zdarma. Jedná sa o lekárovej klasickej aj alternatívnej medicíny zároveň a je to zdarma. To znamená, že sú to vyštudovaní lekári, ktorí sa vo svojej praxi zaoberajú nielen chemickým liečením, ale aj prírodným uzdravením.

zdravie, vitamíny, doplnky, doplnky stravy, doplnky výživy, kedy, ako, čo, prečo užívať vitamíny a doplnky stravy

Zdroje o uvedených štúdiach a informáciách:

The effects of spirulina on allergic rhinitis – Cingi C et al., Eur Arch Otorhinolaryngol. 2008 Oct;265(10):1219-23.

Effects of a Spirulina-based dietary supplement on cytokine production from allergic rhinitis patients – Mao TK J Med Food. 2005 Spring;8(1):27-30.
Effect of curcumin on nasal symptoms and airflow in patients with perennial allergic rhinitis – Wu S. et al., Ann Allergy Asthma Immunol. 2016 Dec;117(6):697-702.
Histamine and Ascorbic Acid in Human Blood – C. Alan,  B. Clemetson; J. Nutr. 110: 662-668, 1980.

Deficiency of vitamin D and vitamin C in the pathogenesis of bronchial asthma – Ginter E, Simko V. et al., Bratisl Lek Listy. 2016;117(6):305-7

Aké sú psychické a duševné príčiny alergií ? ? ?

Keď Vás prepadne akákoľvek alergia (potravinová, peľová…)… Sami sa sa v prvom rade OPÝTAJTE: 

  • Čo alebo kto Vás rozčuľuje, „vytáča“ ?
  • Na čo, alebo koho máte doslovne alergiu ?
  • Na aké prostredie, zážitky situácie, stav, osobu máte „alergiu“ ?

Môže to byť osoba, vzťah, práca, povinnosti, často určité typy situácií (napr. niekto sa Vám snaží dohovárať, alebo „vnútiť“ svoj názor, pravdu…). Viac súvislostí a dôležitých informácií nájdete tu.

zdravie a život, ako sa uzdraviť